Policia në Atlanta të SHBA-ve, ka arritur ta shpëtojë një burrë i cili kishte vjedhur një veturë të policisë.

Derisa po ikte nga policia, përfundoi në shinat e trenit, duke u rrokullisur dhe mjeti motorik u përfshi nga zjarri, transmeton Telegrafi.

Me veturën e vjedhur të policisë po ikte pikërisht nga ta, por në një moment humbi kontrollin dhe përfundoi në shina të trenit.

Megjithatë ky veprim për pak sa nuk i kushtoi me jetë, jo për shkak se u rrokullis me veturë e cila u përfshi nga zjarri.

Ai ngeci brenda dhe rrezikohej çdo moment nga treni që vinte me shpejtësi.

Reklama

Për fat të mirë ata intervenuan në kohë duke e nxjerrë nga vetura, dhe kështu ia shpëtuan jetën hajnit që vodhi veturën e tyre. /Telegrafi/

Reklama