LAJMI I FUNDIT:

Vetura që kushton 300.000 euro mbetet pa derivate në mes të rrugës, rumuni bllokon rrugën me Rolls-Royce Phantom

Vetura që kushton 300.000 euro mbetet pa derivate në mes të rrugës, rumuni bllokon rrugën me Rolls-Royce Phantom

Peshon 2.400 kilogramë dhe e vë në lëvizje motori 6.6 litra V12, që sipas të dhënave zyrtare shpenzimet e tij arrijnë deri në 21 litra në 100 kilometra.

Reklama

Bëhet fjalë për veturën Rolls-Royce Phantom,që gjatë vozitjes nëpër qytet rrit dukshëm shpenzimet, transmeton Telegrafi.

E pavarësisht që ka rezervuarin me 83 litra, nëse vozisni një veturë të tillë dhe keni hyrë në “rezervë” atëherë do të keni pak kohë për të reaguar.

Një përvojë të tillë e ka përjetuar një shofer që kishte mbetur në mes të një rruge në Rumani – në afërsi të një resorti turistik Mamia në brigjet e Detit të Zi, që gjatë muajve të verës vërshohet nga turistët.

Megjithatë nuk dihet nëse treguesi i derivateve nuk ka funksionuar, apo thjesht shoferi e ka neglizhuar, por një gjë është e sigurtë që shoferi është ndjerë i turpëruar në një situatë të tillë – marrë parasysh vlerën e kësaj veture – 300.000 euro.

E pamjet e këtij momenti deri më tani e kanë shikuar nga shumë njerëz, dhe më pas është publikuar edhe nga televizionet e ndryshme rumune. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze

Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze "të ekspozuara ndaj diellit" në një makinë në Angli

Auto
Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Auto
Honda prezanton aeroplanin HondaJet Elite II me një kabinë luksoze dhe një sistem automatik uljeje

Honda prezanton aeroplanin HondaJet Elite II me një kabinë luksoze dhe një sistem automatik uljeje

Auto
Lansimi i Tesla Roadster shtyhet të paktën deri në fund të vitit 2024

Lansimi i Tesla Roadster shtyhet të paktën deri në fund të vitit 2024

Auto
Kjo është një supervetura zvicerane Picasso 660 LMS, do të prodhohen vetëm 21 kopje

Kjo është një supervetura zvicerane Picasso 660 LMS, do të prodhohen vetëm 21 kopje

Auto
Në Itali prezantohet SUV-i elektrik Aehra, do të jetë i disponueshëm edhe si limuzinë

Në Itali prezantohet SUV-i elektrik Aehra, do të jetë i disponueshëm edhe si limuzinë

Auto
Kalo në kategori