LAJMI I FUNDIT:

Vetura e Mbretit Charles III të Uellsit pritet të dalë në shitje

Vetura e Mbretit Charles III të Uellsit pritet të dalë në shitje

Vetura e cila dikur drejtohej nga Mbreti Charles III i Uellsit, pritet të dalë në shitje në një ankand këtë vit.

Organizatorët e ankandeve CCA presin që Land Rover Tonga Green i mbretit të arrijë vlerën midis 20 dhe 30 mijë eurove.

Land Rover thuhet të ketë kaluar rreth 190 mijë kilometra por duket se ende funksionon mjaft mirë.


Ndryshe, vitin e kaluar, Iconic Auctioneers, theu rekorde duke shitur dy vetura mbretërore 4×4.

Range Rover i Mbretëreshës Elizabeth hyri në librin e rekordeve botërore të ankandeve duke u shitur për 154,769 euro, ndërsa Land Rover i Dukës së Edinburghut u shit për 144,277 euro. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Volkswagen ka një markë dhe veturë të re - kompania gjermane sulmon tregjet e mëdha

Volkswagen ka një markë dhe veturë të re - kompania gjermane sulmon tregjet e mëdha

Auto
Ngjarja ‘pa kufi shpejtësie’ u ndërpre pas një aksidenti të madh – ‘viktimë’ ishte një Porsche 911 që lëvizte me shpejtësi mbi 320 km/h

Ngjarja ‘pa kufi shpejtësie’ u ndërpre pas një aksidenti të madh – ‘viktimë’ ishte një Porsche 911 që lëvizte me shpejtësi mbi 320 km/h

Auto

"Stenta 3”, dëshmitarja thotë se ka dyshime që bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë për shkak se nuk iu vendosën stentat

Drejtësi
BMW njofton ndalimin e prodhimit të modelit X3M

BMW njofton ndalimin e prodhimit të modelit X3M

Auto
Sa energji elektrike harxhon mesatarisht automjeti elektrik?

Sa energji elektrike harxhon mesatarisht automjeti elektrik?

EVs
VW Polo i ri po vjen

VW Polo i ri po vjen

Kalo në kategori