LAJMI I FUNDIT:

Veprim i shëmtuar nga babai i Max Verstappen në momentin që Sergio Perez fitoi Çmimin e Madh të Arabisë Saudite

Veprim i shëmtuar nga babai i Max Verstappen në momentin që Sergio Perez fitoi Çmimin e Madh të Arabisë Saudite

Babai i Max Verstappen, Jos është kritikuar nga tifozët e Formula 1 për veprimet e tij pas përfundimit të Çmimit të Madh të Arabisë Saudite të dielën. Sergio Perez ishte fituesi i garës, duke hedhur hapin e parë në podium përpara holandezit, megjithëse jo të gjithë në Red Bull ishin të lumtur.

Reklama

Kamerat kanë kapur reagimin e Jos që qëndronte në mesin e kampit të Red Bull, të cilët ishin të gëzuar për fitoren e shoferit të tyre, por reagimi i tij ishte shumë i ndryshëm nga të gjithë të tjerët.

Tifozët e F1 kanë qenë të shpejtë për të kritikuar ish-pilotin, me reagimin e tij krejtësisht të ndryshëm ndaj njerëzve të tjerë në pozicionin e tij në të kaluarën, duke përfshirë babain e Checos në Çmimin e Madh të Meksikës në vitet e mëparshme.

Red Bulli dominon në Çmimin e Madh të Arabisë Saudite - Perez i pakapshëm
Lexo po ashtu Red Bulli dominon në Çmimin e Madh të Arabisë Saudite - Perez i pakapshëm

Duhet të rikthehmi tek situata në Meksikë, te skenat ngazëllyese kur babai i Checos u bë kryefjalë për festën e tij emocionuese me Verstappen dhe djalin e tij pas fitores së holandezit dhe podiumit të Perezit, megjithatë, kur rolet ndryshojnë, Jos as nuk mori mundin për një duartrokitje ose një buzëqeshje.

Pavarësisht ‘gabimit njerëzor’ që çoi në mposhtjen e Verstappen të Lewis Hamilton në xhiron e fundit, babai i tij u pa ende duke uruar Max dhe Jos për suksesin e tyre.

Duket sikur thjesht nuk mund t’i mësosh atij respektin, me shumë fansa që e sulmojnë holandezin për mungesën e mirësjelljes themelore njerëzore me tifozët që e cilësojnë atë si një “model të tmerrshëm”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori