LAJMI I FUNDIT:

Valve prezanton Counter-Strike 2

Valve prezanton Counter-Strike 2

Valve ka prezantuar zyrtarisht Counter-Strike 2, hapi tjetër në lojën ‘franchise’, me një seri videosh në kanalin e tyre në YouTube që detajojnë disa nga ndryshimet që do të vijnë në lojë në verën e vitit 2023.

Reklama

Disa nga ndryshimet e njoftuara u shfaqën në tre video të shkurtra, duke zbuluar përditësime që do të ndikojnë në hartat, normat e shënimeve dhe një ripërpunim të plotë të mënyrës së funksionimit të tymit në lojë, transmeton Telegrafi.

Counter-Strike 2 – i lansuar në motorin Source 2 – do të jetë një përmirësim falas për CS:GO siç zbulohet nga kompania me bazë në Seattle në një postim në blog që njofton ndryshimet.

Testi i kufizuar do të lejojë disa lojtarë të përzgjedhur të eksperimentojnë me versionin e ri “bazuar në një numër faktorësh që konsiderohen të rëndësishëm nga ekipi i zhvillimit të Counter-Strike 2, duke përfshirë (por pa u kufizuar në) kohën e fundit të lojës në serverët zyrtarë të Valve, faktorin e besimit, dhe gjendjen e llogarisë Steam”.

Testi i Kufizuar mund të ketë filluar nga e mërkura (22 mars). /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Teknologji
Forcat Ajrore të SHBA-së mohojnë se droni me inteligjencë artificiale e ka sulmuar operatorin e saj në testimet virtuale

Forcat Ajrore të SHBA-së mohojnë se droni me inteligjencë artificiale e ka sulmuar operatorin e saj në testimet virtuale

Teknologji
Google ka publikuar listën e aplikacioneve dhe lojërave më të mira të këtij viti

Google ka publikuar listën e aplikacioneve dhe lojërave më të mira të këtij viti

Teknologji
Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Teknologji
Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Teknologji
Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Teknologji
Kalo në kategori