LAJMI I FUNDIT:

Vajza nga Brazili humbi jetën pasi i ‘mori erë’ specit të djegës

Vajza nga Brazili humbi jetën pasi i ‘mori erë’ specit të djegës
Reklama

Braziliania Thais Medeiros ka vdekur në spital, ku gjashtë muaj luftoi për jetë, pasi i kishte marrë erë një speci të djegës.

Incidenti ndodhi në shkurt, derisa 25-vjeçarja po gatuante me të dashurin e saj, transmeton Telegrafi.


Ajo pa dashje i mori erë një speci shumë të djegës, që rezultoi me kruajtje fyti e më pas më një vizitë në spital në Anapolis.

Ekspertët mjekësorë shpejtë identifikuan prezencën e edemës cerebrale, e cila shkakton fryrjen e trurit.

Shkaku siç shpjeguan ekspertët, është një reaksion alergjik ndaj specit të djegës.

Në rastin e brazilianes reaksioni ka qenë aq i fortë pasi nuhati specin, sa që ka rënë në koma për disa ditë dhe nuk i është rikthyer vetëdija.

E ëma e saj Adriana Medeiros i ka thënë mediave braziliane, se Thais më parë kishte pasur probleme me bronkitit dhe astmën.

Por edhe pse gjendja e saj shëndetësore ishte përmirësuar përkohësisht, dhe kështu u lirua nga spitali, ajo u detyrua të rikthehet katër ditë më vonë, kur iu shfaqen simptomat e temperaturës së lartë dhe gjakut në urinë.

Pas disa tentimeve, ajo humbi betejën dhe në fund mjekët konstatuan vdekjen e saj. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Netanyahu thotë se luftimet kanë rifilluar pasi Hamasi shkeli planin e armëpushimit

Netanyahu thotë se luftimet kanë rifilluar pasi Hamasi shkeli planin e armëpushimit

Azia

"A mund të më lini të qetë? Ju lutem!" - Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Botë
Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Azia
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Evropa
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Kalo në kategori