Ushtarët ukrainas po luftojnë dëshpërimisht për ta mbajtur Bakhmutin, qyteti ku po zhvillohen luftimet më të ashpra.

Rusia me muaj të tërë ka punuar për ta uzurpuar këtë qytet, transmeton Telegrafi.

Nuk i trembet syri dhe qëndron i relaksuar, si e ruan qetësinë snajperisti ukrainas në vijën e frontit në Bakhmut Nuk i trembet syri dhe qëndron i relaksuar, si e ruan qetësinë snajperisti ukrainas në vijën e frontit në Bakhmut

Në anën tjetër, ushtarët e Ukrainës nuk po dorëzohen e më së miri e dëshmon një video që tregon një luftëtar që thotë se Bakhmuti është Ukrainë.

Në këto pamje ai shihet derisa zbret nga tanku i kamufluar dhe përsëriti gjithashtu frazën e famshme “Lavdi Ukrainës”.

Ukraina mund të nisë një ofensivë pas dy muajsh, sipas autoriteteve vendase. /Telegrafi/