LAJMI I FUNDIT:

Universiteti i Prizrenit përfiton donacion nga PULSE Electronics – laptopë dhe bibliotekë e re për studentët

Universiteti i Prizrenit përfiton donacion nga PULSE Electronics – laptopë dhe bibliotekë e re për studentët

Më 17 maj 2024 është bërë shpërndarja e Laptopëve për studentët bursistë dhe është përuruar Biblioteka e Universitetit të Prizrenit, e pajisur kompjuterë, të gjitha këto donacion nga PULSE electronics, e udhëhequr nga Butrint Berdyna

Rektori Mentor Alishani me këtë rast falenderoi kompaninë që bëri këtë doancion të vlefshëm për studentët dhe universitetin.


Ndërsa Butrint Berdyna nga PULSE electronics theksoi se qëllimi është të fuqizojmë studentët me mjetet që u nevojiten për të pasur sukses dhe shtoi se duke ofruar këto burime, shpresojnë të mbështesim udhëtimet e tyre akademike dhe të nxisim një të ardhme më të ndritshme.

“Në Pulse Electronics, ne besojmë në kthimin e komunitetit dhe investimin në gjeneratën e ardhshme. Së bashku, ne mund të bëjmë një ndryshim. Faleminderit Universitetit të Prizrenit dhe Rektorit Mentor Alishani për këtë mundësi për të mbështetur studentë të tillë të talentuar dhe të përkushtuar. Le të vazhdojmë të përpiqemi për përsosmëri dhe inovacion në arsim!”, theksoi Bërdyna. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Nuk dëshiroi të paguante për ta shikuar lojën në shesh, lirohet asamblisti i LVV-së, Beqiri: Hapësirat publike do të mbrohen gjithmonë

Nuk dëshiroi të paguante për ta shikuar lojën në shesh, lirohet asamblisti i LVV-së, Beqiri: Hapësirat publike do të mbrohen gjithmonë

Lajme
Vrasja e Liridona Ademajt, Gjykata lë në paraburgim Naim Murselin dhe dy të dyshuarit tjerë

Vrasja e Liridona Ademajt, Gjykata lë në paraburgim Naim Murselin dhe dy të dyshuarit tjerë

Lajme
Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Lajme
Takimi i paralajmëruar ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Takimi i paralajmëruar ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Lajme
Arrestimet në Spitalin Onkologjik në Shqipëri, Policia me detaje: Nuk ua jepnin pacientëve shërbimin në spitalin shtetëror, i orientonin në ato private

Arrestimet në Spitalin Onkologjik në Shqipëri, Policia me detaje: Nuk ua jepnin pacientëve shërbimin në spitalin shtetëror, i orientonin në ato private

Lajme
Tre të zhdukur në 24 orët e fundit, një burrë në Prizren dhe dy gra në Vushtrri

Tre të zhdukur në 24 orët e fundit, një burrë në Prizren dhe dy gra në Vushtrri

Kronika e Zezë
Kalo në kategori