LAJMI I FUNDIT:

I ulur në karrige dhe i relaksuar, ushtari ukrainas nis një breshëri të shtënash në drejtim të rusëve

I ulur në karrige dhe i relaksuar, ushtari ukrainas nis një breshëri të shtënash në drejtim të rusëve

Një video e publikuar në rrjetin social Twitter tregon një ushtar ukrainas i cili po qëndronte ulur në karrige dhe po gjuante në drejtim të trupave kundërshtare.

Reklama

Ai me sa duket po merrte pozicionin e tij për të shkrepur armën e tij drejt trupave ruse.

Ushtari ukrainas është një ndër të shumtë që po lufton në Bakhmut, transmeton Telegrafi.

Bakhmuti është qyteti ku po zhvillohen luftimet më të ashpra dhe ushtarët ukrainas thonë se nuk do ta lëshojnë.

Ushtarët ukrainas 'përshëndesin' trupat e Wagnerit në Bakhmut, i godasin me armët RPG
Lexo po ashtu Ushtarët ukrainas 'përshëndesin' trupat e Wagnerit në Bakhmut, i godasin me armët RPG

Ukraina ka thënë se së shpejti do të nisë një kundër-sulm në këtë qytet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putini shfaqet me një shenjë të errët të pashpjegueshme në ballin e tij gjatë paraqitjes së fundit

Putini shfaqet me një shenjë të errët të pashpjegueshme në ballin e tij gjatë paraqitjes së fundit

Evropa
Shpërthim i fuqishëm kur Ukraina hodhi bombë tek tanku rus

Shpërthim i fuqishëm kur Ukraina hodhi bombë tek tanku rus

Evropa
Milan Radoiçiq shfaqet për herë të parë në publik pas sulmit terrorist në veri të Kosovës

Milan Radoiçiq shfaqet për herë të parë në publik pas sulmit terrorist në veri të Kosovës

Serbia
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Një australian mbeti i vdekur dhe një tjetër u lëndua kur balena i goditi varkën

Një australian mbeti i vdekur dhe një tjetër u lëndua kur balena i goditi varkën

Australia
Ukraina thotë se ia ka shkatërruar Rusisë 5,000 dronë deri më tani

Ukraina thotë se ia ka shkatërruar Rusisë 5,000 dronë deri më tani

Evropa
Kalo në kategori