LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus me dron kamikaz, ai bëhet “copë-copë” kur municioni që ishte brenda përfshihet nga zjarri

Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus me dron kamikaz, ai bëhet “copë-copë” kur municioni që ishte brenda përfshihet nga zjarri

Një tank i tipit T-80 i ushtrisë ruse, është hedhur në erë nga një dron kamikaz i ushtrisë ukrainase.

Betejat e ashpra që po zhvillohen në afërsi të Bakhmutit, kanë bërë që të dyja palët të kenë humbje të mëdha.

E pamjet e filmuara nga ajri shfaqin momentin kur tanku rus goditet nga droni kamikaz dhe e neutralizon.

Megjithatë këtu nuk përfundon historia e këtij sulmi.

Derisa ishte përfshirë nga zjarri dhe po digjej, duket se municioni i shumtë që ishte brenda tankut preket nga zjarri dhe shpërthen.

Nga shpërthimi tejet i fuqishëm, tanku bëhet “copë-copë”, duke bërë që kupola e saj të fluturojë qindra metra në ajër.

Kjo mënyrë e shkatërrimit të tankeve ruse tashmë nuk është ndonjë risi, kjo për shkak të mënyrë sesi janë dizajnuar dhe municionit që gjendej në kabinë dhe që kontribuoi në shkatërrimin total. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Turqia
Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Evropa
“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

Evropa
Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Evropa
Dhuroi 50 dollarë për organizatën bamirëse ukrainase, balerina ruso-amerikane arrestohet nga FSB-ja

Dhuroi 50 dollarë për organizatën bamirëse ukrainase, balerina ruso-amerikane arrestohet nga FSB-ja

Evropa
Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Evropa
Kalo në kategori