LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit rrëzuan një helikopter të madh rus

Ukrainasit rrëzuan një helikopter të madh rus

Ushtarët ukrainas raportohet se kanë rrëzuar një helikopter të madh rus.

Helikopteri thuhet se është një Mil Mi-24, i cili u rrëzua pas një sulmi me top zjarri.

Pamjet e momentit janë publikuar nga Forcat Tokësore të Forcave të Armatosura të Ukrainës, shkruan thesun.


“Në rajonin e Donetskut, luftëtarët e mbrojtjes territoriale të Ukrainës rrëzuan helikopterin ushtarak rus Mi-35M”, shkruan në njoftimin e tyre.

Rusia pushtoi Ukrainën më 24 shkurt në atë që Kremlini e quan një “operacion special ushtarak” për “çlirimin e Donbasit”.

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës raportoi se midis 24 shkurtit dhe 17 qershorit, Rusia ka humbur rreth 32,950 ushtarë, 1,449 tanke, 3,545 automjete të blinduara luftarake, 729 artileri, 233 sisteme raketash të shumëfishta lëshimi, 97 sisteme të mbrojtjes ajrore, 213 aeroplanë luftarakë, 179 helikopterë, 591 dronë taktikë, 129 raketa lundrimi, 13 anije luftarake, 2494 automjete motorike dhe cisterna karburanti dhe 55 pajisje speciale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"Kokosi, muzika dhe fushata virale", interneti i pushtuar me Kamala Harris - a do t'i sjellë kjo më shumë vota?

Amerika
Trump i tha nipit ta linte djalin e tij me aftësi të kufizuara të vdiste, shkruan në librin e nipit të Trumpit

Trump i tha nipit ta linte djalin e tij me aftësi të kufizuara të vdiste, shkruan në librin e nipit të Trumpit

Amerika
Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Botë
Netanyahu në Kongresin amerikan: SHBA dhe Izraeli duhet të qëndrojnë së bashku, Biden është një sionist krenar

Netanyahu në Kongresin amerikan: SHBA dhe Izraeli duhet të qëndrojnë së bashku, Biden është një sionist krenar

Amerika
Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Kroacia
Shtohen dyshimet për atentatin, Trump:

Shtohen dyshimet për atentatin, Trump: "Si u ngjit dikush në çati dhe pse nuk u raportua?"

Amerika
Kalo në kategori