LAJMI I FUNDIT:

Ujë Rugove prodhon 1 milion shishe për të rritur ndërgjegjësimin kundër kancerit të gjirit

Ujë Rugove prodhon 1 milion shishe për të rritur ndërgjegjësimin kundër kancerit të gjirit

Ujë Rugove i është bashkuar fushatës ndërkombëtare të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit duke prodhuar 1 milion shishe me etiketa speciale që do të shiten në mbarë Kosovën gjatë muajit tetor. 

Etiketat kanë një fjongo rozë, simbolin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit dhe sloganin “Zbulimi i hershëm i kancerit të gjirit – mbijetesë”.  

Ujë Rugove po inkurajon të gjithë qytetarët e Kosovës që të përfitojnë nga kjo mundësi për të mësuar më shumë për kancerin e gjirit dhe rëndësinë e zbulimit të hershëm.  

Kanceri i gjirit është kanceri më i zakonshëm tek femrat, por mund të prekë edhe meshkujt. Rreziku i kancerit të gjirit rritet me moshën, ndaj është e rëndësishme që të gjithë të jenë të vetëdijshëm për shenjat dhe simptomat e kësaj sëmundjeje. 

Ujë Rugove është e përkushtuar për ngritjen e vetëdijes për kancerin e gjirit dhe mbështetjen e luftës kundër kësaj sëmundjeje. Kompania është krenare që i bashkohet fushatës ndërkombëtare të ndërgjegjësimit për këtë sëmundje dhe prodhon këto shishe speciale për t’i kujtuar të gjithëve rëndësinë e zbulimit të hershëm. 

Zbulimi i hershëm është MBIJETESË – UJË RUGOVE, E PIFSHI PËR SHNET’ 

Në trend Ekonomi

Më shumë
Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Botë
Kalo festat e fundvitit në atdhe me Prishtina Ticket!!

Kalo festat e fundvitit në atdhe me Prishtina Ticket!!

Prishtina Ticket
Dizajn i përsosur i banesave të tipit A në TEM Residence

Dizajn i përsosur i banesave të tipit A në TEM Residence

Lesna Ndertimi
Ngrohtësia e vakteve familjare - MEKA dhe dedikimi për cilësinë hallall

Ngrohtësia e vakteve familjare - MEKA dhe dedikimi për cilësinë hallall

MEKA HALAL FOOD
Dashuri, familje dhe gatim i shkëlqyer – të gjitha në Izi's Apartment

Dashuri, familje dhe gatim i shkëlqyer – të gjitha në Izi's Apartment

Izi's Apartment 197
Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Studentët nga Kosova tani mund të pajisen me diplomë Amerikane dhe të punojnë për kompanitë në SHBA

Creative Hub Kosovo
Kalo në kategori