LAJMI I FUNDIT:

Trump në Londër, pritet të takohet me Johnson dhe Farage

Trump në Londër, pritet të takohet me Johnson dhe Farage

Presidenti amerikan Donald Trump tashmë ka mbërritur në Londër së bashku me Melania Trump, ku pritet të qëndrojë për tre ditë.

Reklama

Trump ka njoftuar se do të takohet me Boris Johnson dhe më me zyrtarë tjerë britanikë,transmeton Telegrafi.

Presidenti amerikan ka përkrahur haptazi Johnsonin drejt rrugëtimit të tij si kandidat potencial për ta zënë pozitën e kryeministres May, e cila ditë më parë dha dorëheqje.

Ai gjithashtu njoftoi se në mesin e personave që pritet të takohet do të jetë edhe ideatori i Brexitit, Niger Farage, por jo edhe kryetari i Londrës, Sadiq Khan i cili e ka quajtur Trumpin kërcënim global.

Trump edhe publikuar ka deklaruar se nuk është i interesuar të takohet me të, dukë e cilësuar si një person për të cilin nuk ka “mendim mirë për të”. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ish-zyrtari i inteligjencës amerikane thotë SHBA ka fluturake të paprekura aliene

Ish-zyrtari i inteligjencës amerikane thotë SHBA ka fluturake të paprekura aliene

Amerika
Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Evropa
Zyrtari i lartë ukrainas: Kundërofensiva ende nuk ka filluar

Zyrtari i lartë ukrainas: Kundërofensiva ende nuk ka filluar

Evropa
Ekipi i BBC-së detyrohet ta ndërpresë intervistën për shkak të granatimeve ruse në Kherson

Ekipi i BBC-së detyrohet ta ndërpresë intervistën për shkak të granatimeve ruse në Kherson

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Evropa
Pretendonin se kishin shkatërruar tanket Leopard, ukrainasit përgënjeshtrojnë rusët – doli se kishin goditur kombajna dhe makineri tjera bujqësore

Pretendonin se kishin shkatërruar tanket Leopard, ukrainasit përgënjeshtrojnë rusët – doli se kishin goditur kombajna dhe makineri tjera bujqësore

Evropa
Kalo në kategori