Presidenti amerikan Donald Trump sërish ka qenë sërish në fokus të medieve, gjatë takimit me presidentin francez Emmanuel Macron dhe bashkëshorten e tij.

Pas një shtrëngimi të gjatë duarsh mes Trumpit dhe Zonjës së Parë të Francës, i pari i Shtëpisë së Bardhë është filmuar duke iu drejtuar 64-vjeçares: “Jeni në formë shumë të mirë”, transmeton Telegrafi.

Këtë kompliment drejtuar Brigitte Macron, Trump e bëri në prezencë të bashkëshortit të saj 39-vjeç, duke e ripërsëritur: “Bukur”.

Për ta mbështetur teorinë e bashkëshortit të saj, Melania i del në krah Zonjës së Parë të Francës të cilën e përqafon dhe nisen drejt shkallëve.

Por, ajo çfarë u kishte rënë më shumë në sy gazetarëve, ishte shtrëngimi i duarve të Trump me Brigitte që zgjati për disa sekonda. /Telegrafi/