LAJMI I FUNDIT:

Truku me letrën higjienike mund të zvogëlojë faturat tuaja të ngrohjes: Është efikas dhe plotësisht i sigurt

Truku me letrën higjienike mund të zvogëlojë faturat tuaja të ngrohjes: Është efikas dhe plotësisht i sigurt

Ju mund të përdorni trukun e letrës higjienike në të gjithë shtëpinë, i cili do t’ju ndihmojë të përcaktoni se në cilat dhoma ka rrymime ajri

Dimri është afër dhe shumë familje që nuk janë të lidhura me ngrohtore së shpejti do të mendojnë nëse do ta ndezin ngrohjen apo si ta shmangin atë, sepse nuk mund t’i përballojnë kostot.

Inflacioni vazhdon të godasë rëndë shumë familje. Duke pasur parasysh këtë, është e rëndësishme të merren të gjitha masat e mundshme për të mbajtur kostot e energjisë sa më të ulëta.

Eksperti i kaldajave dhe i ngrohjes, Tyrone Ekrem, thotë se ai ka një truk të vogël të zgjuar për të kursyer para, transmeton Telegrafi.

Nëse nuk jeni i sigurt se nga vjen rrymimi i ajrit në shtëpinë tuaj, ekziston një truk që mund ta provoni duke përdorur letrën higjienike”, tha ai, duke vënë në dukje se kjo duhet të ndihmojë në përcaktimin se në cilat pjesë të shtëpisë duhet të punoni për të ndaluar rrymimin.

“Merrni dy rrotulla nga çdo letër higjienike dhe hiqni njërën shtresë në mënyrë që të mbeteni me një fletë të hollë. Mbajeni këtë butësisht rreth një dritareje ose dere. Rrymimi i ajrit ose do të thithë letrën higjienike ose, nëse vjen nga brenda, do t’ju heqë letrën higjienike nga dora”, tha ai.

Një truk i shkëlqyeshëm për të ulur faturat dhe për ta bërë shtëpinë tuaj më të ngrohtë
Lexo po ashtu Një truk i shkëlqyeshëm për të ulur faturat dhe për ta bërë shtëpinë tuaj më të ngrohtë

“Ky është një truk i vjetër që është tepër efektiv dhe plotësisht i sigurt. Mund ta përdorni në të gjithë shtëpinë tuaj, gjë që do t’ju ndihmojë të përcaktoni se cilat zona duhet t’i jepni përparësi për mbrojtjen nga shkuji dhe rrjedhimisht i ftohti. Vetëm sigurohuni që të mbyllni të gjitha dritaret paraprakisht dhe dyert dhe fikni çdo pajisje që mund të shkaktojë rrymim,” vuri në dukje Tyrone.

Pasi të keni identifikuar se nga vjen shkuji, Tyrone rekomandon ngjitjen e shiritit ngjitës në hapjet rreth dritareve dhe dyerve.

“Mund të parandalojë hyrjen e ajrit të ftohtë”, tha ai. Sipas “Energy Saving Trust”, kjo mund t’ju kursejë më shumë se 50 € në vit nga faturat e ngrohjes. “Kur bëhet fjalë për ngrohjen e duhur të shtëpisë tuaj, shkuji mund të jetë problematike. Kjo është një mënyrë vërtet e thjeshtë për të kursyer para në faturat tuaja,” tha Tyrone. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Kur do ta shihni se për çfarë shërben vrima shtesë në atlete, do ta përdorni vazhdimisht

Kur do ta shihni se për çfarë shërben vrima shtesë në atlete, do ta përdorni vazhdimisht

Stil
Të gjithë frikësohen ta provojnë, ndërkaq ata me përvojë e dinë që pa këtë pozë nuk ka seks!

Të gjithë frikësohen ta provojnë, ndërkaq ata me përvojë e dinë që pa këtë pozë nuk ka seks!

Intimitet dhe Pasion
Shikojeni mirë shuplakën tuaj: Nëse keni të shkruar këtë, tek ju fshihet sekreti!

Shikojeni mirë shuplakën tuaj: Nëse keni të shkruar këtë, tek ju fshihet sekreti!

Lifestyle
Zgjidhni këtë test dhe mësoni sa mirë e njihni të dashurën tuaj!

Zgjidhni këtë test dhe mësoni sa mirë e njihni të dashurën tuaj!

Lifestyle
Njerëzit u shokuan kur e kuptuan se për çfarë përdoret tapa në shishen e vajit

Njerëzit u shokuan kur e kuptuan se për çfarë përdoret tapa në shishen e vajit

A e dini se...
Pozicion perfekt për çiftet dembele që duan të kënaqen në maksimum pa u lodhur shumë

Pozicion perfekt për çiftet dembele që duan të kënaqen në maksimum pa u lodhur shumë

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori