LAJMI I FUNDIT:

Tri duele zhvillohen sot në Superligë, vëmendja në Klinë

Tri duele zhvillohen sot në Superligë, vëmendja në Klinë

Sot (e diel) pritet të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të xhiros së 16-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Të shtunën nisi xhiro e 16-të, ku u zhvilluan dy ndeshje: Llapi 0-1 Malisheva dhe Liria 0-4 Gjilani, ndërsa sot janë në orar tri ndeshje tjera.

Në ndeshjen e parë, Dukagjini pret Prishtinën në ndeshjen që pritet të zhvillohet në stadiumin “18 Qershori” në Klinë.

Në takimin tjetër, Drita është nikoqire e Feronikelit ’74, ndeshje kjo e cila do të luhet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan.

Ndërsa, kampioni në fuqi Ballkani këtë xhiro do të ketë punë me Fushë Kosovën, sfidë e cila do të luhet në Suharekë.

Të tri ndeshjet pritet të fillojnë nga ora 13:00./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Premier League
Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

La Liga
Agjenti i Hansi Flick u pa i pranishëm në tribuna në duelin e Barcelonës me Getafen

Agjenti i Hansi Flick u pa i pranishëm në tribuna në duelin e Barcelonës me Getafen

La Liga
Spalletti beson se Interi mund të fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon

Spalletti beson se Interi mund të fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon

Serie A
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori