LAJMI I FUNDIT:

Tregoi se konsumon vetëm produkte vendore, Korporata “Rugove” befason qytetarin me pako me ujë dhe djathë

Tregoi se konsumon vetëm produkte vendore, Korporata “Rugove” befason qytetarin me pako me ujë dhe djathë

Pasi ka treguar se në tryezën e tij të ushqimit ka vetëm prodhime vendore, qytetari Leo S. Berisha, është vizituar nga zv.drejtori i Korporatës “Rugove”, i cili i ka dhuruar atij produkte të kësaj kompanie, ujë dhe djathë.

Reklama

Leo S.Berisha ditë më parë ka treguar tavolinën e ushqimit në banesën e tij, ku ishin të ekspozuara vetëm produktet vendore.

Një ditë pasi Berisha kishte postuar në rrjetin e tij social Facebook, të cilin e kishte publikuar edhe Telegrafi, ai është befasuar nga një vizitë e zëvendësdrejtorit të Korporatës “Rugove”, i cili në shenjë falënderimi për konsumimin e produkteve vendore, i ka dhuruar qytetarit disa pako me ujë dhe djathë, produkte të kësaj kompanie.

Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore
Lexo po ashtu Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Postimi i Berishës në Facebook:

“Dhurata më e bukur që kam marrë ndonjëherë!

Pas thirrjes së djeshme për t’i përkrahur prodhimet vendore, sot u befasova me dhuratat e çmuara nga zv.Drejtori i Korporata Rugove, i cili vetë personalisht erdhi të më vizitoj!

Gjithashtu u njoftova se në tregun e kësaj korporate, është edhe djathi dhe kosi i freskët nga bjeshkët e Rugovës, të cilat ishin pjesë e dhuratave.

Faleminderit për surprizën e këndshme. Qëllimi im i vetëm ishte dhe do të mbetet gjithë jetën, që t’i përkrahim prodhimet tona vendore.

Më besoni, se duke i ndihmuar prodhuesit vendor, ndihmojmë Republikën e Kosovës, të ardhmen dhe veten tone”, ka shkruar Berisha.  /Telegrafi/