LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Edin Terzic, pas humbjes në luftën për titull, mbajti një nga konferencat më të trishta për shtyp të parë ndonjëherë në futbollin gjerman.

Reklama

Ai ishte dukshëm në humor të keq dhe në çdo përgjigje që jepte ai ishte në prag të lotëve.

“Urime FC Bayern. Është titulli më i sinqertë që mund të fitosh. E meritoni – pavarësisht se si ka ardhur”, ka thënë fillimisht Edin Terzic në fillim të konferencës për shtyp.

“Kjo është me të vërtetë një ëndërr! Gjithçka duket shumë bosh. E di që nesër është një ditë e re, por… Ishim vetëm një gol larg titullit. Në javët e fundit, kemi qenë në një rrugë shumë të mirë, na ka munguar shumë pak, por gjithsesi shumë”, ka thënë ndër të tjera Terzic.

Xhiro e fundit në Bundesliga nuk e vendosi vetëm titullin – këto janë ekipet që do të luajnë garat evropiane dhe ato që zbritën një kategori më poshtë
Lexo po ashtu Xhiro e fundit në Bundesliga nuk e vendosi vetëm titullin – këto janë ekipet që do të luajnë garat evropiane dhe ato që zbritën një kategori më poshtë

Kujtojmë se Bayern u bë kampion i Gjermanisë për herë të 11-të radhazi, dhe për herë të 32-të në historinë e klubit.

Përfundimi ishte dramatik në xhiron e fundit të Bundesligës, në të cilën bavarezët fituan 2-1 ndaj Koln, ndërsa Borussia Dortmund luajti baras 2-2 ndaj Mainz. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Enrique tregon për herë të parë kush është futbollisti më i mirë në botë, çuditërisht e harron Messin

Enrique tregon për herë të parë kush është futbollisti më i mirë në botë, çuditërisht e harron Messin

Ligue 1
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori