Disa skena filmike janë kaq të mahnitshme sa i shohim ato pa pushim.

Reklama

Bright Side ka mbledhur së fundmi 10 skenat më të mira nga filmat e famshëm që i bëjnë fansat që të prekin butonin e pauzës, për ta rishfaqur më pas të njëjtën skenë vazhdimisht, transmeton Telegrafi.

10. She’s the Man

Ju duhet të mbani mend këtë skenë nga ‘She’s the Man’, ku Amanda Bynes ndez të gjithë stadiumin për të provuar se ajo është një vajzë. Ajo definitivisht u bë një lloj simboli i seksit për shumë të tjerë pas këtij filmi. Pa dyshim, shumë njerëzit e ndalën këtë moment me shpresën për të parë më shumë. Sidoqoftë, këtu nuk ka ndonjë lakuriqësi. Por çfarë presim nga një film për adoleshentët?

Reklama

9. Fast Times at Ridgemont High

Reklama

Phoebe Cates ishte shumë popullor në vitet 1980, veçanërisht pas kësaj skene të veçantë. Fansat në mbarë botën pauzuan momentin kur ajo po dilte nga pishina dhe duke hequr majën e bikinit të saj. Një moment mjaft ikonik, apo jo?

8. Total Recall

Kjo ishte pak e çuditshme. Skena ku Arnold Schwarzenegger erdhi në një prostitutë me tri gjoksa fjalë për fjalë na befasoi të gjithë. Ky moment patjetër kërkonte një pauzë. Dhe e mori atë. Sepse nuk shihni gjëra të tilla si kjo në baza ditore, apo jo?

7. Titanic

Ky film portreti, natyrisht, meriton një moment pauze. Doli përsëri në vitin 1997 dhe ende bën që shumë njerëz t’i ngulin sytë. Megjithatë, skenën ku Jack ishte duke pikturuar lakuriq Kate Winslet ngjall një reagim pak më ndryshe Një gjë që i bën njerëzit të klikojnë butonin e pauzës.

Reklama

6. Boogie Nights

Reklama

Nuk është vetëm lakuriqësia femërore që tërheq vëmendjen masive. Një shembull i mirë për këtë është filmi ‘Boogie Nights’. Po, ky film për industrinë e pornografisë kishte një sasi të mirë vajzash të zhveshura. Megjithatë, në fund të fundit, ne arritëm ta shihnim Dirk Digglerin në mënyrën më të mirë. Dhe, natyrisht, u përpoqëm ta ngrinim këtë moment.

5. Signs

Ne të gjithë e pëlqejmë këtë film, veçanërisht në një kohë kur tema e huaj ishte aq e modës. Sidoqoftë, ne nuk arritëm ta shihnim të huajin për pjesën më të madhe të filmit … deri në këtë skenë. Por, dhe kjo është tipike për një zhanër të tillë misterioz, është kaq e shpejtë saqë duhet ta ndalim atë për të parë ndonjë gjë.

Reklama

4. The Wizard of Oz

Reklama

E pra, kjo është me të vërtetë e çuditshme. Ne të gjithë e donim këtë film dhe na mësoi shumë për mirëdashjen dhe miqësinë. Megjithatë, kjo skenë kapi diçka vërtetë të tmerrshme. Kur Dorothy dhe miqtë e saj këndonin në pyll, ka një lëvizje të çuditshme në sfond. Shumë e ndalën atë për të parë se çfarë mund të zbulonin, por është ende një pyetje e madhe. Prodhuesit patën shpjegime të pafajshme, por të gjithë janë shumë të mërzitshëm për imagjinatën tonë.

3. The Exorcist

Po, ky film ishte një hit në industrinë e tmerrit. Ka shumë skena në të gjithë filmin ku shfaqen demonët e frikshëm. Megjithatë, disa prej tyre janë aq të shpejta sa duhet që t’i ndërpresim ato për të pasur një vështrim më të mirë. Por ata janë aq të tmerrshëm saqë disa prej nesh e kanë marrë me keqardhje këtë vendim.

Reklama

2. Burn After Reading

Reklama

Kjo është me të vërtetë një film që vazhdojmë të shikojmë përsëri dhe përsëri. Dhe momenti ku Brad Pitt duhej të vdiste jo vetëm që na bëri të qarë, por na ngadalësuam shtënë për të parë më mirë se si plumbi godet kafkën e Bradit. Po, kjo tingëllon pak e çuditshme dhe madje edhe e sëmurë. Por, hej, mos fajësoni veten. Të gjithë jemi viktima të kuriozitetit tonë.

1. The Wolf of Wall Street

Epo, nuk është për t’u habitur që ky moment është në krye të listës. Performanca e Margot Robbie ishte kaq e nxehtë në këtë film, saqë skena ku ajo po e ngacmonte Leonardon nën kamerën e fshehur u ndalua nga një numër i madh i atyre që e shikuan. Shumë mendonin se mund të shihnin një pamje të pjesëve të saj intime (përsëri). Por, djema, mbani qetësi. Është vetëm mbulesa lakuriqe. /Telegrafi/

Reklama