BoxRec ka publikuar një listë me dhjetë boksierët më të mirë të të gjitha kohërave, por Mike Tyson ka dështuar të jetë pjesë e saj edhe pse ka shumë të arritura.

Floyd Mayweather është përzgjedhur si më i miri i të gjitha kohërave, fal rekordit të tij prej 500 fitoresh, me asnjë barazim apo humbje.

Pas tij, renditet Manny Pacquiao, derisa argjentinasi Carlos Monzon është në të tretin. Muhammad Ali është befasisht në vendin e katërt edhe pse me ndikimin e tij që kishte do të duhej të listohej më lartë.

Floyd Mayweather Jr. (Foto: Christian Petersen/Getty Images/Guliver)

Por, befasia më e madhe në këtë listë ishte mospërfshirja e Tysonit në këtë listë, gjersa aty nuk janë as Evander Holyfield, Rocky Marciano dhe Roberto Duran.

Më poshtë keni listën e plotë:

1) Floyd Mayweather – 50 (Fitore)-0 (Humbje) -0 (Barazime)

2) Manny Pacquiao – 62-7-2

3) Carlos Monzon – 87-3-9

4) Muhammad Ali – 56-5-0

5) Sugar Ray Robinson – 174-19-6

6) Bernard Hopkins – 55-8-2

7) Joe Louis – 66-3-0

8) Archie Moore – 186-23-10

9) Oscar De La Hoya – 39-6-0

10) Julio Cesar Chavez – 107-6-2. /Telegrafi/