LAJMI I FUNDIT:

Testi me katër pyetje do të tregojë se kush jeni në të vërtetë

Testi me katër pyetje do të tregojë se kush jeni në të vërtetë
(Foto: Pexels)

Sot kemi përgatitur për ju një test personaliteti më të vogël, por mjaft të saktë. Do t’ju duhet një laps, letër dhe imagjinatë. Është më mirë t’u përgjigjeni pyetjeve pa u menduar, prandaj thoni gjënë e parë që ju vjen në mendje.

Reklama

Rregulli më i rëndësishëm – përgjigjuni sinqerisht – si ndiheni, dhe gjëja e parë që ju vjen në mendje.

Pra, rehatohuni, fikni logjikën për pak kohë dhe imagjinoni se po notoni në një oqean të ngrohtë dhe të pastër…

1. Jeni duke u zhytur për të parë thellësitë e detit dhe banorët e tij, kur, papritur, vëreni një sirenë. Çfarë ngjyre ka bishti i saj?

2. Por sirena nuk është e vetmja që keni vënë re. Pranë saj noton një peshk. Si është ajo? E rrezikshme dhe agresive, apo përkundrazi, e qetë dhe e parrezikshkme?

3. Zhyteni edhe më thellë, dhe në fund vëreni një guaskë. Si duket ajo? Çfarë forme ka? E sheshtë dhe e lëmuar, apo ndoshta spirale, apo në formën e një grushti gjysmë të mbyllur?

4. Më në fund ishte koha për t’u kthyer në kontinent. Ju notoni deri në breg, dhe jeni në plazh. Sa njerëz shihni atje?

Nëse e gjeni shtatëshen midis këtyre numrave IQ-ja juaj është 140+
Lexo po ashtu Nëse e gjeni shtatëshen midis këtyre numrave IQ-ja juaj është 140+

A i keni shkruar (ose i keni mbajtur mend) të gjitha përgjigjet?

(Foto: New Zeland)

Është koha për të zbuluar se çfarë nënkuptojnë ato:

1. Ngjyra e bishtit të sirenës tregon se sa komunikues jeni

♦Ngjyrat e ftohta dhe të qeta, si bluja dhe jeshile, flasin për ndrojtjen tuaj.
♦ Ngjyrat e ndezura, si e verdha dhe roza, tregojnë se gjeni lehtësisht një gjuhë të përbashkët me të njohurit e rinj.

2. Peshku simbolizon se si i zgjidhni situatat e diskutueshme.

♦ Nëse keni imagjinuar një peshk të qetë dhe jo agresiv – nuk e keni problem të shprehni dhe mbroni mendimin tuaj.
♦ Nëse peshku ishte i rrezikshëm dhe sillej në mënyrë agresive, kjo tregon se preferoni të shmangni diskutimet dhe situatat e konfliktit.

A mund ta zgjidhni këtë ‘test’ për 20 sekonda? Vëmë bast se jo!
Lexo po ashtu A mund ta zgjidhni këtë ‘test’ për 20 sekonda? Vëmë bast se jo!

3. Guaska pasqyron shkallën e hapjes tuaj ndaj njerëzve përreth jush.

♦ Një guaskë me formë të thjeshtë do të thotë që ju hapeni lehtë me njerëzit dhe u flisni atyre për veten tuaj pa hezitim.
♦ Nga ana tjetër, nëse keni imagjinuar një guaskë të një forme të pazakontë, ju jeni një person i mbyllur dhe nuk jeni gati të ndani faktet e jetës dhe privatësinë tuaj.

4. Njerëzit në plazh tregojnë numrin e miqve tuaj

♦ Plazhi është plot me njerëz – ka shumë të ngjarë që ju jeni mbretëresha (ose mbreti) e vërtetë e tubimeve shoqërore dhe ahengjeve.
♦ Pak njerëz – nuk keni shumë miq, por kjo është arsyeja pse ata janë të vërtetë dhe të provuar.
♦ Por nëse keni imagjinuar një plazh krejtësisht të zbrazët, do të thotë që në fakt nuk keni shumë besim te njerëzit dhe nuk përpiqeni të bëni miq.

A jeni të kënaqur me rezultatin e këtij testi? A ka ndonjë ngjashmëri?

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Është e vështirë t'i harrosh: Femrat e lindura në këto shenja janë të parezistueshme, mund të marrin atë që duan

Është e vështirë t'i harrosh: Femrat e lindura në këto shenja janë të parezistueshme, mund të marrin atë që duan

Astrologji
Kryqëzimi “i ndërlikuar”: Edhe shoferët me përvojë nuk janë të sigurt se kush e ka përparësi kalimi këtu, zgjidheni ju

Kryqëzimi “i ndërlikuar”: Edhe shoferët me përvojë nuk janë të sigurt se kush e ka përparësi kalimi këtu, zgjidheni ju

Stil
Mos e hidhni lëvoren e mollës, mund ta përdorni në shtëpi

Mos e hidhni lëvoren e mollës, mund ta përdorni në shtëpi

Këshilla dhe ide
Pesë shenjat që e admirojnë ushqimin dhe duan të provojnë çdo gjë

Pesë shenjat që e admirojnë ushqimin dhe duan të provojnë çdo gjë

Astrologji
Për këto tri shenja, më në fund, më 15 shtator, fillon një periudhë stabiliteti

Për këto tri shenja, më në fund, më 15 shtator, fillon një periudhë stabiliteti

Astrologji
Cilat janë racat e rrezikshme të qenve që ndalohen në Evropë?

Cilat janë racat e rrezikshme të qenve që ndalohen në Evropë?

Kërshëri
Kalo në kategori