LAJMI I FUNDIT:

Tesla është duke ‘pastruar’ stokun e Modelit 3, sinjal që tregon afrimin e lansimit të veturës së përditësuar

Tesla është duke ‘pastruar’ stokun e Modelit 3, sinjal që tregon afrimin e lansimit të veturës së përditësuar

Ne kemi dëgjuar për Model 3 të rifreskuar prej disa kohësh dhe madje kemi një ide të mirë se si do të duket automjeti.

Dhe duket të jetë më afër se sa pritej duke pasur parasysh se muajin e kaluar kompania uli çmimet e saj në Model 3s në magazinë dhe tani ajo po e redukton çmimin edhe një herë.

Me një reduktim tjetër të madh të çmimit prej 2,246 eurove për Model 3 në inventarin e ri të shpallur sot, është e qartë se Tesla po përpiqet të heqë qafe Model 3-shat e vjetër dhe të krijojë vend për të rejat. Vetëm pak ditë më parë, fabrika e Shangait madje ndaloi prodhimin e Model 3, raporton Arena EV, përcjell Telegrafi.


Gjithsesi, çmimi fillestar i Modelit 3 në magazinë tani është 35,250 euro, duke përjashtuar çdo stimuj dhe pasi të aplikoni kreditimin e taksës prej 3,494 euro, automjeti fillon nga 31,760 €, që është pothuajse për 900 euro më poshtë objektivit fillestar të Teslës për çmimin e Modelit 3. nën 32,600 euro në SHBA.

Pagesa për kontratën mujore për Model 3 gjithashtu është ulur tani në 343 euro në muaj. Sigurisht, zbritja e re nuk vlen për porositë e reja, të krijuara me porosi.

Gjithçka përputhet mjaft mirë për Teslën pasi Modeli 3 i rifreskuar pritet të dalë në treg diku në gjysmën e dytë të këtij viti. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Ngjarja ‘pa kufi shpejtësie’ u ndërpre pas një aksidenti të madh – ‘viktimë’ ishte një Porsche 911 që lëvizte me shpejtësi mbi 320 km/h

Ngjarja ‘pa kufi shpejtësie’ u ndërpre pas një aksidenti të madh – ‘viktimë’ ishte një Porsche 911 që lëvizte me shpejtësi mbi 320 km/h

Auto
Bentley prodhoi kopjen e fundit: W12 hyn në histori!

Bentley prodhoi kopjen e fundit: W12 hyn në histori!

Auto
Fakt interesant: Dy të tretat e tregtarëve gjermanë të automjeteve të përdorura nuk shesin vetura elektrike!

Fakt interesant: Dy të tretat e tregtarëve gjermanë të automjeteve të përdorura nuk shesin vetura elektrike!

EVs
Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?!

Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?!

EVs
Dy makina sportive “të shëmtuara” janë nxjerrë në ankand për “çmime të çmendura” - sigurisht ka një arsye

Dy makina sportive “të shëmtuara” janë nxjerrë në ankand për “çmime të çmendura” - sigurisht ka një arsye

Auto
Besojeni ose jo – ky Cadillac DTS i vitit 2009 ka vetëm 1033 km odometër - befason se si duket brenda dhe jashtë

Besojeni ose jo – ky Cadillac DTS i vitit 2009 ka vetëm 1033 km odometër - befason se si duket brenda dhe jashtë

Auto
Kalo në kategori