LAJMI I FUNDIT:

Temperatura deri në 39 gradë gjatë fundjavës së ardhshme në Maqedoni

Temperatura deri në 39 gradë gjatë fundjavës së ardhshme në Maqedoni

Moti nesër do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite kryesisht në zonat malore do të ketë kushte për dukuri të izoluar lokale dhe të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimës.

Temperatura do të arrijë deri në 38 gradë. Pastaj pritet mot i qëndrueshëm dhe shumë i nxehtë

Më nxehtë veçanërisht do të jetë në juglindje të enjten, të premten dhe të shtunën kur temperaturat parashihet të arrijnë deri në 39 gradë. Të enjten gjatë ditës do të fryjë erë kryesisht nga drejtimii verior për një kohë të shkurtër.


Në trend Lajme

Më shumë
Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Kolapsi me internet, preket edhe Kosova

Lajme
Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Djegia e veturave në lagjen “Marigona Rezidence”, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij  – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Ikjet e Faton Hajrizit, fajin ia linte shtetit për mos risocializimin e tij – çfarë thoshte ai për Telegrafin kur vuante dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë?

Elfije Boletini
Digjen dy vetura në lagjen

Digjen dy vetura në lagjen "Marigona Rezidence"

Kronika e Zezë
Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Problemi global i sigurisë kibernetike prek edhe KESCO-n

Lajme
Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Lajme
Kalo në kategori