LAJMI I FUNDIT:

Tejkalohet planifikimi i prodhimit të energjisë elektrike në ”Shpile” dhe ”Glloboçica”

Tejkalohet planifikimi i prodhimit të energjisë elektrike në ”Shpile” dhe ”Glloboçica”

Sipas përgjegjësve të hidroelektranës ”Shpile” dhe ”Glloboçica”, që janë pjesë e luginës së Drinit të Zi, në periudhën janar-tetor kanë prodhuar 479 milionë kilovat/orë energji elektrike, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Në ”Shpile” janë prodhuar 286.5 milionë kilovat/orë energji elektrike, që është për 22.3% më tepër nga planifikimi, ndërkaq në ”Glloboçica” janë prodhuar 192.7 milionë kilovat/orë energji elektrike, që është për 17% më tepër nga planifikimi.

Për shkak të situatës së volitshme hidrologjike, pritet që deri në fund të vitit, prodhimi të arrijë në 20% më tepër nga planifikimi vjetor./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Lajme
Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Lajme
Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Drejtësi
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Kalo në kategori