LAJMI I FUNDIT:

Të shtëna me armë në Kumanovë, plagoset një 49-vjeçar

Të shtëna me armë në Kumanovë, plagoset një 49-vjeçar

Marrëdhëniet jo të mira në mes dy personave janë arsyeja për të shtënat e pasdites sotme në Kumanovë, thonë nga SPB-ja e Kumanovës, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Rasti në policia është raportuar në orën 17:17, kur është raportuar se dyzet e katër vjeçari M.S. ka qëlluar me armë dhe ka plagosur T.Sh (49) në pjesën e këmbës.

“Sipas raportit, arsyeja ishin marrëdhëniet e pazgjidhura reciproke. Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga SPB Kumanovë.

Më herët nga spitali i Kumanovës ka njoftuar se i lënduari është sjellë tek ata me veturë emergjente me dy plagë me armë zjarri në të dyja këmbët. Pas kujdesit shëndetësor të ofruar në spital dhe për shkak të seriozitetit të lëndimeve, personi është dërguar në njërën nga klinikat e Shkupit për trajtim të mëtutjeshëm.

“Pas ofrimit të kujdesit fillestar shëndetësor, personi me ekip të punëtorëve është përcjellë në Kirurgjinë Vaskulare Shkup”, tha drejtoresha e spitalit në Kumanovë, Biljana Ivanovska./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Lajme
Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Lajme
Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat pezullimit të rregullores së BQK-së

Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat pezullimit të rregullores së BQK-së

Lajme
Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Siguri

"Bëhet i gjallë” i kërkuari nga INTERPOL-i, Radoiçiq shfaqet në Kopaonik duke festuar ditëlindjen

Lajme
PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

Prishtina
Kalo në kategori