LAJMI I FUNDIT:

Të gjitha rastet dhe golat nga ndeshja Vikinguri –Trepça ’89 (Foto)

Të gjitha rastet dhe golat nga ndeshja Vikinguri –Trepça ’89 (Foto)

Trepça’ 89 ka pësuar humbje në udhëtim kundër skuadrës nga Ishujt Faroe, Vikingur, me rezultat 2-1.

Reklama

Edhe pse Trepça ’89 kishte shumë më shumë nga loja si me raste ashtu edhe me posedim të topit në fund nuk doli fituese.

Vendasit kishin vetëm dy goditje në port dhe në të dyja shënuan gol.

Gunnar Vatnhamar kaloi ishullorët në epërsi në minutën e 17-të, ndërsa Fiton Hajdari barazoi me një goditje shumë të bukur nga 20 metra për 1-1.

Ishte Adeshina Lawal që e vendosi ndeshjen me golin e në minutën e 73-të.

89-shi e qëlloi shtyllën në fund në fund të ndeshjes, por shpreson që në ndeshjen kthyese që zhvillohet pas një jave të marrë rezultatin që i duhet. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Superliga
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Kalo në kategori