LAJMI I FUNDIT:

Takimi ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Takimi ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Toby Vogel, nga Këshilli për Politikat e Demokratizimit në Bruksel ka shkruar sot lidhur me takimin ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq që pritet të mbahet të mërkurën në Bruksel.

Vogel në postim në platformën X shkruan se takimi i nesërm i dialogut është më shumë vetëm për të lejuar Borrell dhe Lajçak të deklarojnë se procesi vazhdon.

Zyra e Borrellit publikon agjendën: Fillimisht takime të ndara me negociatorët, pastaj takimi Kurti-Vuçiq
Lexo po ashtu Zyra e Borrellit publikon agjendën: Fillimisht takime të ndara me negociatorët, pastaj takimi Kurti-Vuçiq

“Në këmbim, Vuçiq dhe Kurti do të marrin Planin e Rritjes dhe lavdërime nga BE. Të gjitha thjesht performancë…”, shkruan ai.Vogel po ashtu ka komentuar deklaratën e Borrellit i cili ka thënë se nuk dëshiron të dorëzohet para fundit të mandatit të tij.

“Dialogu ka qenë në gjendje të keqe për një kohë të gjatë, duke shërbyer vetëm si një forum për menaxhimin e krizave të prodhuara”, tha ndër të tjera Vogel. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Lajme
Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Lajme
Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës

Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës "Condé Nast Traveler"

Lajme
Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Lajme
Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Lajme
Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Lajme
Kalo në kategori