LAJMI I FUNDIT:

Takimi Kurti-Vuçiq, Muhaxhiri: Pritet të nënshkruhet diçka në Bruksel, BE-ja ka punuar për këtë

Takimi Kurti-Vuçiq, Muhaxhiri: Pritet të nënshkruhet diçka në Bruksel, BE-ja ka punuar për këtë

Analisti Artan Muhaxhiri ka thënë se në takimin në mes kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të nënshkruhet diçka.

Reklama

Sipas tij, është punuar që të ketë një moment ceremonial.

“Unë mendoj sot ka shkrua për të nënshkruar diçka, pasi i gjithë ambalazhimi është që sot të ketë një moment ceremonial. Pasi nuk guxon as BE që më të vazhdojë, e këtë punë me këtë angazhim, pa efekt. Efekti është një marrëveshje. Unë besoj që ky takim është një realizuar, vetëm pasi Kurti ka dhënë garanci që do të nënshkruajë diçka”, ka thënë Muhaxhiri në RTV Dukagjini.

Muhaxhiri theksoi se nuk beson se do të ketë diçka konkrete, po diçka abstrakte do të dalë nga ky takim.

Përfundon takimi i Kurtit me Borrell dhe Lajçak në Bruksel
Lexo po ashtu Përfundon takimi i Kurtit me Borrell dhe Lajçak në Bruksel

“Tash çka është ne nuk e dimë, por nga përshtypja e përgjithshme nuk mendoj që do të ketë diçka konkrete, mendoj që do të ketë diçka më abstrakte, ndonjë zotim për ta pranuar planin franko-gjerman”, ka shtuar ai.

Në trend Lajme

Më shumë
Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën

Lajme
EULEX-it i zgjatet mandati deri në vitin 2025

EULEX-it i zgjatet mandati deri në vitin 2025

Muhamet Hajrullahu
A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

Lajme
Zgjedhje të reja në katër komunat në veri? Çfarë parasheh Ligji për Vetëqeverisje Lokale

Zgjedhje të reja në katër komunat në veri? Çfarë parasheh Ligji për Vetëqeverisje Lokale

Jehona Hulaj
Sekretarja e Brendshme e Britanisë: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë

Sekretarja e Brendshme e Britanisë: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë

Lajme
Nis studimi i fizibilitetit për ndërtimin e Digës së Dragaçinës në Suharekë

Nis studimi i fizibilitetit për ndërtimin e Digës së Dragaçinës në Suharekë

Lajme
Kalo në kategori