LAJMI I FUNDIT:

Wall Street Journal

14 Artikuj

WSJ: Ekonomia ruse drejt kolapsit, lufta dobësoi të ardhurat dhe frenoi investimet

WSJ: Ekonomia ruse drejt kolapsit, lufta dobësoi të ardhurat dhe frenoi investimet

Botë
Si po pëson fiasko të vërtetë lufta e Putinit në Ukrainë

Si po pëson fiasko të vërtetë lufta e Putinit në Ukrainë

Evropa
Apple është duke punuar në një tastierë të re për MacBooks (Foto)

Apple është duke punuar në një tastierë të re për MacBooks (Foto)

Lajme Teknologji
Goldman Sachs blenë Capital Vision për 2.7 miliardë dollarë

Goldman Sachs blenë Capital Vision për 2.7 miliardë dollarë

Të Tjera
Facebook po punon në zhvillimin e verzionit të vet të bitkoinit, me të cilin do paguajnë përdoruesit brenda rrjetit (Foto)

Facebook po punon në zhvillimin e verzionit të vet të bitkoinit, me të cilin do paguajnë përdoruesit brenda rrjetit (Foto)

Media Sociale
Pinterest nis përgatitjet për t’u bërë një kompani publike

Pinterest nis përgatitjet për t’u bërë një kompani publike

Biznes
Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën (Foto)

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën (Foto)

Aplikacione
Sulm kibernetik mbi gazetat amerikane, pengohet shtypja e tyre

Sulm kibernetik mbi gazetat amerikane, pengohet shtypja e tyre

Nga Bota
Programet e automatizuara tregtare po manipulojnë çmimet e kritptovalutave

Programet e automatizuara tregtare po manipulojnë çmimet e kritptovalutave

Financa
Ford mahitet me arritjen e prodhimtarisë së Tesla Model 3 (Foto)

Ford mahitet me arritjen e prodhimtarisë së Tesla Model 3 (Foto)

Auto Lajme
“Wall Street Journal”: Ismail Kadare, ndërgjegjja e popullit të tij

“Wall Street Journal”: Ismail Kadare, ndërgjegjja e popullit të tij

Fjala+
WSJ: Ballkani, kriza e ardhshme e Evropës

WSJ: Ballkani, kriza e ardhshme e Evropës

Kosovë
Gazi në Kuvendin e Kosovës ndër incidentet më të mëdha politike në botë (Video)

Gazi në Kuvendin e Kosovës ndër incidentet më të mëdha politike në botë (Video)

Kosovë
Aston Martini i ri: Për 10 sekonda, nga zero deri në 321 km/h (Foto)

Aston Martini i ri: Për 10 sekonda, nga zero deri në 321 km/h (Foto)

Modelet e Reja