LAJMI I FUNDIT:

Goldman Sachs blenë Capital Vision për 2.7 miliardë dollarë

Goldman Sachs blenë Capital Vision për 2.7 miliardë dollarë

Pjesa bankare e gjigantit Goldman Sachs Group ka vendosur të blejë Capital Vision Services LP.

Siç raporton Wall Street Journal, përcjell Telegrafi, në marrëveshjen e blerjes prej 2.7 miliardë dollarë përfshihet edhe borxhi i kompanisë.


Goldman Sachs do të blejë Capital Vision Services LP, i cili menaxhohet nga Altas Partners LP dhe fondi i pensioneve kanadeze Caisse de dépôt et placement du Québec.

Në anën tjetër, Goldman Sachs dhe Capital Vision nuk kanë komentuar këtë marrëveshje. /Telegrafi/