LAJMI I FUNDIT:

Pinterest nis përgatitjet për t’u bërë një kompani publike

Pinterest nis përgatitjet për t’u bërë një kompani publike

Kompania pas aplikacioni të kërkimit të imazheve Pinterest po përgatitet të bëhet një kompani publike.

Siç raporton Wall Street Journal, përcjell Telegrafi, aplikimi pritet të bëhet në bursën e New Jorkut dhe të debutojë aksionet në mesin e muajit prill.

Pinterest monetizon uebsajtin përmes reklamave të cila t’i vendos mes “pin” që përdoruesit publikojnë në sajt.

Kompania është një prej shumë bizneseve të cilat kanë nisur përgatitje për t’u shndërruar në kompani publike gjatë 2019-së. /Telegrafi/