LAJMI I FUNDIT:

Video-lojërat

33 Artikuj

Përhapja e urrejtjes përmes lojërave kompjuterike

Përhapja e urrejtjes përmes lojërave kompjuterike

Kristina Reymann-Schneider
U përpoqa t’i shpjegoj djalit ZX Spectrum-in dhe nuk ia dola

U përpoqa t’i shpjegoj djalit ZX Spectrum-in dhe nuk ia dola

Cult+
Çfarë ndikimi kanë video-lojërat te zhvillimi i fëmijëve?

Çfarë ndikimi kanë video-lojërat te zhvillimi i fëmijëve?

Kosovë
Miniclip ka mbyllur zyrtarisht serverët e tij

Miniclip ka mbyllur zyrtarisht serverët e tij

Lajme Teknologji
Bebe Rexha do të jetë pjesë e video-lojës së famshme të EA

Bebe Rexha do të jetë pjesë e video-lojës së famshme të EA

Yjet
Varësia ndaj tyre i shkakton probleme shëndetësore – “heroi” i lojërave elektronike ‘pensionohet’ në moshën 23-vjeçare

Varësia ndaj tyre i shkakton probleme shëndetësore – “heroi” i lojërave elektronike ‘pensionohet’ në moshën 23-vjeçare

Lojëra
Ajo është 90-vjeçe dhe konsiderohet si lojtarja më e vjetër e video-lojërave në botë

Ajo është 90-vjeçe dhe konsiderohet si lojtarja më e vjetër e video-lojërave në botë

Interesante
Të apasionuarit e video-lojërave gëzohen, në treg prezantohet shtrati që i ka të gjitha – mbajtëse pijesh, tavolinë për ushqim dhe hapësirë për ekrane

Të apasionuarit e video-lojërave gëzohen, në treg prezantohet shtrati që i ka të gjitha – mbajtëse pijesh, tavolinë për ushqim dhe hapësirë për ekrane

Lojëra
Telegrafi partner i Gaming Kosova – projektit të turneve të videolojërave në mbarë Kosovën

Telegrafi partner i Gaming Kosova – projektit të turneve të videolojërave në mbarë Kosovën

Lojëra
Katër përfitimet shëndetësore të cilat i sjellin video-lojërat

Katër përfitimet shëndetësore të cilat i sjellin video-lojërat

Këshilla mjekësore
Video-lojërat e ndryshojnë trurin e të rinjve dhe i bëjnë ata më të pamëshirshëm

Video-lojërat e ndryshojnë trurin e të rinjve dhe i bëjnë ata më të pamëshirshëm

Shëndetësi Lajme
Video-lojërat më shumë dëm u bëjnë vajzave

Video-lojërat më shumë dëm u bëjnë vajzave

Lifestyle
Të rinjtë kosovarë kualifikohen për turneun e lojërave elektronike në Kroaci – u dështon ëndrra shkaku i vizave

Të rinjtë kosovarë kualifikohen për turneun e lojërave elektronike në Kroaci – u dështon ëndrra shkaku i vizave

Lojëra
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Agron Shala
Zyrtare: Video-lojërat nuk i bëjnë fëmijët tuaj të dhunshëm

Zyrtare: Video-lojërat nuk i bëjnë fëmijët tuaj të dhunshëm

Të tjera
Kështu thonë pediatrit kur është fjala për zgjedhjen e dhuratave për fëmijë

Kështu thonë pediatrit kur është fjala për zgjedhjen e dhuratave për fëmijë

Këshilla për prindër
Viti 1978: Të mençurit vinin në shprehje… në Kosovë!

Viti 1978: Të mençurit vinin në shprehje… në Kosovë!

Agron Shala
Tri hobi që ju bëjnë më të mençur

Tri hobi që ju bëjnë më të mençur

Këshilla Lifestyle
I riu nga Prishtina niset për në Brazil për të marrë pjesë në turnirin e lojërave elektronike

I riu nga Prishtina niset për në Brazil për të marrë pjesë në turnirin e lojërave elektronike

Lojëra
Në Prishtinë mbahet turnir për video-lojën LoL, fituesi e përfaqëson Kosovën në garat e Brazilit

Në Prishtinë mbahet turnir për video-lojën LoL, fituesi e përfaqëson Kosovën në garat e Brazilit

Lojëra
Organizata Botërore e Shëndetësisë e liston varësinë nga video-lojërat si problem të shëndetit mendor

Organizata Botërore e Shëndetësisë e liston varësinë nga video-lojërat si problem të shëndetit mendor

Shëndetësi Lajme
Katër të rinj nga Kosova në garë për 100 mijë dollarë për turnirin e lojës PUBG

Katër të rinj nga Kosova në garë për 100 mijë dollarë për turnirin e lojës PUBG

Lojëra
Pas gati katër vjetëve, loja ‘The Forest’ më në fund do të lansohet me 30 prill

Pas gati katër vjetëve, loja ‘The Forest’ më në fund do të lansohet me 30 prill

Lojëra
Teksasi po ndërton një stadium të madh për video-lojërat, sportin miliarda-dollarësh

Teksasi po ndërton një stadium të madh për video-lojërat, sportin miliarda-dollarësh

Lojëra