LAJMI I FUNDIT:

Mungesa e gjumit

28 Artikuj

A mjaftojnë pesë orë gjumë gjatë natës për t’u ndjerë mirë?

A mjaftojnë pesë orë gjumë gjatë natës për t’u ndjerë mirë?

Këshilla mjekësore
​Kush fle pak s’është tërheqës

​Kush fle pak s’është tërheqës

Të tjera
Çfarë mund të thotë nëse zgjoheni mes orës 3 dhe 5 të mëngjesit?

Çfarë mund të thotë nëse zgjoheni mes orës 3 dhe 5 të mëngjesit?

Të tjera
A zgjoheni në mes të natës dhe më pas nuk arrini të flini përsëri? Ja si të shpëtoni nga ky problem

A zgjoheni në mes të natës dhe më pas nuk arrini të flini përsëri? Ja si të shpëtoni nga ky problem

Të tjera
A ju ndihmon ngrënia e drithërave para gjumit që të flini më mirë

A ju ndihmon ngrënia e drithërave para gjumit që të flini më mirë

Ushqimi dhe Dieta
Ja çfarë ndodh nëse bëni vetëm pesë orë gjumë

Ja çfarë ndodh nëse bëni vetëm pesë orë gjumë

Shëndetësi Lajme
Lodhja pas lindjes së fëmijës dhe çfarë e shkakton atë

Lodhja pas lindjes së fëmijës dhe çfarë e shkakton atë

Për nënat
Me zor ju zë gjumi, ja sekreti

Me zor ju zë gjumi, ja sekreti

Shëndetësi Lajme
Shumica ankohet për problemet me gjumin: Truku prej 30 sekondash funksionon si qetësues për trurin

Shumica ankohet për problemet me gjumin: Truku prej 30 sekondash funksionon si qetësues për trurin

Të tjera
Nuk flini mjaftueshëm? Mund të bëheni egoist

Nuk flini mjaftueshëm? Mund të bëheni egoist

Shëndetësi Lajme
Jeni vazhdimisht të lodhur, disa nga arsyet pse ndodh kjo

Jeni vazhdimisht të lodhur, disa nga arsyet pse ndodh kjo

Shëndetësi Lajme
Test i thjesht që tregon se keni mungesë hekuri: Një gjë në shuplakat tuaja zbulon a jeni anemikë

Test i thjesht që tregon se keni mungesë hekuri: Një gjë në shuplakat tuaja zbulon a jeni anemikë

Të tjera
Efektet anësore që vijnë nga mungesa e gjumit

Efektet anësore që vijnë nga mungesa e gjumit

Shëndetësi Lajme
Ndërlidhja e mungesës së gjumit dhe ndikimi tek emocionet

Ndërlidhja e mungesës së gjumit dhe ndikimi tek emocionet

Lifestyle
Pse ngandonjëherë nuk flemë mirë

Pse ngandonjëherë nuk flemë mirë

Këshilla mjekësore
Pa ilaçe dhe sedativë: Pija nga bima e magjishme eliminon pagjumësinë dhe përmirëson cilësinë e gjumit

Pa ilaçe dhe sedativë: Pija nga bima e magjishme eliminon pagjumësinë dhe përmirëson cilësinë e gjumit

Mjekësi alternative
Ky mund të jetë shkaku i ankthit tënd!

Ky mund të jetë shkaku i ankthit tënd!

Shëndetësi Lajme
Pse po zgjohem nga gjumi shumë herët? Përgjigjet doktoresha

Pse po zgjohem nga gjumi shumë herët? Përgjigjet doktoresha

Këshilla mjekësore
Ç’duhet të bësh kur nuk mund të flesh

Ç’duhet të bësh kur nuk mund të flesh

Këshilla mjekësore
Mungesa e gjumit e lodhë tepër trurin, e ulë tepër përqendrimin dhe prireni të bëni më shumë gabime

Mungesa e gjumit e lodhë tepër trurin, e ulë tepër përqendrimin dhe prireni të bëni më shumë gabime

Shëndetësi Lajme
Adoleshentët që nuk flenë sa duhet do të kenë probleme me zemrën

Adoleshentët që nuk flenë sa duhet do të kenë probleme me zemrën

Shëndetësi Lajme
10 arsye pse nuk ju zë gjumi natën

10 arsye pse nuk ju zë gjumi natën

Shëndetësi Lajme
Nga erëzat te kafeja, tetë zakone që shkatërrojnë gjumin e natës

Nga erëzat te kafeja, tetë zakone që shkatërrojnë gjumin e natës

Këshilla mjekësore
Problemet me gjumin mund të çojnë në lindje të parakohshme

Problemet me gjumin mund të çojnë në lindje të parakohshme

Shtatzëna