LAJMI I FUNDIT:

Inspektorati i Punës

31 Artikuj

PDK: Qeveria Kurti e emëroi dhe po e mban kundërligjshëm në detyrë Kryeinspektorin e Punës

PDK: Qeveria Kurti e emëroi dhe po e mban kundërligjshëm në detyrë Kryeinspektorin e Punës

Kosovë
Pas ankesës së RTK-së, Inspektorati i Punës shfuqizon vendimin për gjobitjen e televizonit dhe drejtorit të përgjithshëm

Pas ankesës së RTK-së, Inspektorati i Punës shfuqizon vendimin për gjobitjen e televizonit dhe drejtorit të përgjithshëm

Kosovë
Inspektorati i Punës dënon RTK-në me 4900 euro si dhe drejtorin Shkumbin Ahmetxhekaj me 500 euro

Inspektorati i Punës dënon RTK-në me 4900 euro si dhe drejtorin Shkumbin Ahmetxhekaj me 500 euro

Kosovë
Inspektorati i Punës shqipton 3 mijë euro gjobë për RTK-në

Inspektorati i Punës shqipton 3 mijë euro gjobë për RTK-në

Kosovë
Mungesë e dokumentacionit – Inspeksioni tregon arsyen e mbylljes së lokalit “Kobra City”

Mungesë e dokumentacionit – Inspeksioni tregon arsyen e mbylljes së lokalit “Kobra City”

Elfije Boletini
Punëtorja e restorantit rrëfen se si i shkelen të drejtat e saj në punë

Punëtorja e restorantit rrëfen se si i shkelen të drejtat e saj në punë

Të Tjera
Aksion i Inspektoriatit të Punës në lokalet e natës në Ferizaj

Aksion i Inspektoriatit të Punës në lokalet e natës në Ferizaj

Kosovë
Mungesa e punëtorëve fut Kosovën në krizë

Mungesa e punëtorëve fut Kosovën në krizë

Biznes
Pesë të vdekur e mbi 80 aksidente në vendin e punës këtë vit në Kosovë

Pesë të vdekur e mbi 80 aksidente në vendin e punës këtë vit në Kosovë

Të Tjera
Alivanosen katër punëtore, Inspektorati i Gjakovës ndërprenë punën në një fabrikë

Alivanosen katër punëtore, Inspektorati i Gjakovës ndërprenë punën në një fabrikë

Kronika e Zezë
Kompetencat e Inspektoratit të Punës dhe roli i tyre në mbrojtjen dhe sigurinë në punë

Kompetencat e Inspektoratit të Punës dhe roli i tyre në mbrojtjen dhe sigurinë në punë

Siguri
Ligji për Mbrojtjen e Sinjalizuesve – ligj për të cilin shumë pak dihet në sektorin privat

Ligji për Mbrojtjen e Sinjalizuesve – ligj për të cilin shumë pak dihet në sektorin privat

Mirjeta Hajzeraj
Inspektorati i Punës e obligon Telekomin ta rikthejë në punë ish-kryeshefin Bedri Istrefi (Dokument)

Inspektorati i Punës e obligon Telekomin ta rikthejë në punë ish-kryeshefin Bedri Istrefi (Dokument)

Kosovë
Leci: Gjendja e punëtorëve nuk është e mirë, nëse ka shkelje të të drejtave gjatë COVID-19 do të merren masa

Leci: Gjendja e punëtorëve nuk është e mirë, nëse ka shkelje të të drejtave gjatë COVID-19 do të merren masa

Ekonomi
Pas deklaratave të Inspektoratit të Punës, reagon KEDS: Nuk ka asnjë vdekje aksidentale sivjet

Pas deklaratave të Inspektoratit të Punës, reagon KEDS: Nuk ka asnjë vdekje aksidentale sivjet

Energjetika
Për një vit 11 persona kanë humbur jetën në vendin e punës

Për një vit 11 persona kanë humbur jetën në vendin e punës

Të Tjera
Miftaraj: Kallëzimi penal për policët, tentim që të amnistohen shkelësit kryesorë për dëbimin e turqve

Miftaraj: Kallëzimi penal për policët, tentim që të amnistohen shkelësit kryesorë për dëbimin e turqve

Kosovë
Ibrahimi flet për të arriturat e IP-së, zotohet se Trepçës do t’ia kthejë shkëlqimin

Ibrahimi flet për të arriturat e IP-së, zotohet se Trepçës do t’ia kthejë shkëlqimin

Të Tjera
Inspektorati i Punës po e heton vdekjen e të riut në ish-hotel ‘Adriatiku’ në Mitrovicë

Inspektorati i Punës po e heton vdekjen e të riut në ish-hotel ‘Adriatiku’ në Mitrovicë

Lulzim Ahmeti
Reçica: E pamundur të ketë inspektim të shpeshtë nëpër vendpunishte

Reçica: E pamundur të ketë inspektim të shpeshtë nëpër vendpunishte

Të Tjera
Punëtorët e Spitalit të Pejës ankohen për dallavere në konkurs, inspektorati e anulon (dokument)

Punëtorët e Spitalit të Pejës ankohen për dallavere në konkurs, inspektorati e anulon (dokument)

Kosovë
U suspendua pas ankesës së një pacienti, kardiologu Gani Bajraktari i shkruan letër ministrit Ismaili

U suspendua pas ankesës së një pacienti, kardiologu Gani Bajraktari i shkruan letër ministrit Ismaili

Kosovë
Sfidat e punëtorëve dhe roli i inspektoratit të punës

Sfidat e punëtorëve dhe roli i inspektoratit të punës

Të Tjera
Më shumë siguri në punë, Inspektoratit të Punës do t’i shtohen edhe 15 inspektorë

Më shumë siguri në punë, Inspektoratit të Punës do t’i shtohen edhe 15 inspektorë

Të Tjera