LAJMI I FUNDIT:

Ibrahim Rugova

398 Artikuj

Haziri: LDK nuk mund të ecë më në “këpucë” të Ibrahim Rugovës

Haziri: LDK nuk mund të ecë më në “këpucë” të Ibrahim Rugovës

Politikë
​“Rugova është profeti i shqiptarëve”, qytetarët e Pejës të lumtur për shtatoren e Ibrahim Rugovës

​“Rugova është profeti i shqiptarëve”, qytetarët e Pejës të lumtur për shtatoren e Ibrahim Rugovës

Kosovë
Zbulohet shtatorja e presidentit Ibrahim Rugova në Pejë, Abdixhiku: Republika dhe Rugova janë një

Zbulohet shtatorja e presidentit Ibrahim Rugova në Pejë, Abdixhiku: Republika dhe Rugova janë një

Kosovë
Muhaxheri: Në përurimin e shtatores së Rugovës, në Pejë vijnë edhe kryetarët e Egerit dhe Kozencës

Muhaxheri: Në përurimin e shtatores së Rugovës, në Pejë vijnë edhe kryetarët e Egerit dhe Kozencës

Kosovë
Në Parlamentin Evropian do të mbahet akademi përkujtimore për ish-presidentin Rugova

Në Parlamentin Evropian do të mbahet akademi përkujtimore për ish-presidentin Rugova

Kosovë
Berisha: Vuçiq dhe Rama s’ja falin kurrë Ibrahim Rugovës projektin e shtetit të pavarur të Kosovës

Berisha: Vuçiq dhe Rama s’ja falin kurrë Ibrahim Rugovës projektin e shtetit të pavarur të Kosovës

Shqipëri
​Promovohet libri “Pushteti dhe Intelektualët”, dedikuar ish-presidentit Ibrahim Rugovës

​Promovohet libri “Pushteti dhe Intelektualët”, dedikuar ish-presidentit Ibrahim Rugovës

Kosovë
​Begaj: Rugova, modeli frymëzues për politikanët e Shqipërisë dhe Kosovës

​Begaj: Rugova, modeli frymëzues për politikanët e Shqipërisë dhe Kosovës

Shqipëri
Krasniqi kujton Rugovën: Vizioni i tij për orientimin euro-atlantik të Kosovës duhet vlerësuar gjithmonë

Krasniqi kujton Rugovën: Vizioni i tij për orientimin euro-atlantik të Kosovës duhet vlerësuar gjithmonë

Kosovë
Haradinaj kujton Rugovën: Me drejtësinë dhe vendosmërinë e tij, ndërtoi një lidhje të ngushtë me Perëndimin

Haradinaj kujton Rugovën: Me drejtësinë dhe vendosmërinë e tij, ndërtoi një lidhje të ngushtë me Perëndimin

Kosovë
Hovenier homazhe te varri i presidentit Rugova: Trashëgimia e tij, frymëzim për Kosovën dhe mbarë botën

Hovenier homazhe te varri i presidentit Rugova: Trashëgimia e tij, frymëzim për Kosovën dhe mbarë botën

Kosovë
Kurti viziton familjen Rugova, së shpejti nisin punimet për restaurimin e rezidencës së presidentit Ibrahim Rugova

Kurti viziton familjen Rugova, së shpejti nisin punimet për restaurimin e rezidencës së presidentit Ibrahim Rugova

Kosovë
Rama për Rugovën: 18 arsye më shumë për t’u përulur përpara monumentit kombëtar

Rama për Rugovën: 18 arsye më shumë për t’u përulur përpara monumentit kombëtar

Kosovë
​Abdixhiku: Ibrahim Rugova e formësoj shtetin e Kosovës

​Abdixhiku: Ibrahim Rugova e formësoj shtetin e Kosovës

Kosovë
Osmani: Rugova ndërtoi aleanca që edhe sot i duhen Kosovës, do të punojmë për realizimin e plotë të vizionit të tij

Osmani: Rugova ndërtoi aleanca që edhe sot i duhen Kosovës, do të punojmë për realizimin e plotë të vizionit të tij

Kosovë
Kurti bën homazhe te varri i ish-presdientit Rugova, e vlerëson lartë kontributin e tij për shtetin e Kosovës

Kurti bën homazhe te varri i ish-presdientit Rugova, e vlerëson lartë kontributin e tij për shtetin e Kosovës

Kosovë
​18 vjet nga vdekja e ish-presidentit Ibrahim Rugova

​18 vjet nga vdekja e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Kosovë
Asnjë kompani nuk interesohet ta riparojë veturën e ish-presidentit Rugova, anulohet tenderi

Asnjë kompani nuk interesohet ta riparojë veturën e ish-presidentit Rugova, anulohet tenderi

Kosovë
Berisha: Rama armiku më i madh i Kosovës, Çubrilloviçi nga varri do ta kishte lakmi

Berisha: Rama armiku më i madh i Kosovës, Çubrilloviçi nga varri do ta kishte lakmi

Shqipëri
Abdixhiku thotë se shtatorja e Rugovës po bëhet gati për në Pejë, duan ta vendosin për Ditën e Pavarësisë

Abdixhiku thotë se shtatorja e Rugovës po bëhet gati për në Pejë, duan ta vendosin për Ditën e Pavarësisë

Kosovë
Eksperti i sigurisë tregon se kush donte ta eliminonte Ibrahim Rugovën

Eksperti i sigurisë tregon se kush donte ta eliminonte Ibrahim Rugovën

Kosovë
Abdixhiku në familjen e Rugovës: Presidenti ka vetëm ditëlindje, urime gjithë rugovistëve kjo datë

Abdixhiku në familjen e Rugovës: Presidenti ka vetëm ditëlindje, urime gjithë rugovistëve kjo datë

Kosovë
Osmani: Sot e kujtojmë ditëlindjen e ideatorit e arkitektit të Kosovës së pavarur, Ibrahim Rugovës

Osmani: Sot e kujtojmë ditëlindjen e ideatorit e arkitektit të Kosovës së pavarur, Ibrahim Rugovës

Kosovë
Haziri kujton Ibrahim Rugovën për ditëlindje: Njeriu i cili pas 100 vjetësh përpjekje arriti ta rikthej orientimin e shqiptarëve drejt perëndimit

Haziri kujton Ibrahim Rugovën për ditëlindje: Njeriu i cili pas 100 vjetësh përpjekje arriti ta rikthej orientimin e shqiptarëve drejt perëndimit

Kosovë