LAJMI I FUNDIT:

TAG Heuer prezanton tri orë të reja inteligjente Connected Caliber E4

TAG Heuer prezanton tri orë të reja inteligjente Connected Caliber E4

Linja e orëve inteligjente TAG Heuer Connected Caliber E4 u njoftua vitin e kaluar dhe tani kompania po prezanton tri shtesa të reja në familje.

Reklama

Siç mund të pritej, të gjitha janë mjaft të shtrenjta, me opsionin 42mm që është më i liri, me çmim 2,166 euro (2,350 dollarë).

Ora me madhësi 42mm është më e vogël se origjinali, por përdor një ekran 1.28 inç me një panel praktikisht pa korniza të mbrojtur nga një xhami kube safiri. Megjithatë, është ende një OLED, me rezolucion 416 x 416px.

Trupi është bërë nga një shasi titani i klasës 2 të veshur me të zezë, duke e bërë atë orën inteligjente më të lehtë në peshë të prodhuar nga kompania në fjalë, raporton GSM Arena, transmeton Telegrafi.

TAG Heuer announces three new Connected Calibre E4 smartwatch models

Edicioni Golf 42 mm, nga ana tjetër, përmban të njëjtin trup, por është gjithashtu më i shtrenjtë, me çmim prej 2,304 eurove (2,500 dollarë).

TAG Heuer announces three new Connected Calibre E4 smartwatch models

Caliber E4 Sports Edition është më i shtrenjti i grupit, duke kërkuar 2600 dollarë, por është gjithashtu më i madhi. Është në një faktor forme me madhësi 45mm, ashtu si modelet aktuale Connected Caliber E4, me një kornizë qeramike rreth ekranit OLED 1,39 inç 454 x 454px dhe një rrip gome që është i përshtatshëm për sporte.

Nga ana e softuerit, versioni Sport ofron veçori Trail & Hiking, duke shfrytëzuar barometrin e orës dhe duke vlerësuar performancën e dikujt.

TAG Heuer announces three new Connected Calibre E4 smartwatch models

TAG Heuer do t’i vërë në dispozicion të tre modelet më vonë këtë muaj dhe premton t’i përditësojë ato në Wear OS 3, sapo Google të fillojë të instaloj softuerin e ri. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Teknologji
Duke filluar nga 1 korriku, Singapore Airlines do të ofrojë Wi-Fi falas për të gjithë pasagjerët

Duke filluar nga 1 korriku, Singapore Airlines do të ofrojë Wi-Fi falas për të gjithë pasagjerët

Teknologji
Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

Teknologji
Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Vision Pro: Zbulohen kufjet e reja të realitetit të shtuar të Apple - bëhet i ditur edhe çmimi i tyre

Teknologji
Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Teknologji
Kalo në kategori