LAJMI I FUNDIT:

SUV-i i parë GMC Hummer EV mund të mbledhë miliona dollarë për bamirësi

SUV-i i parë GMC Hummer EV mund të mbledhë miliona dollarë për bamirësi

GMC Hummer EV SUV do të hyjë në prodhim këtë vit dhe kamionçinat e para elektrikë jashtë linjës do të mbledhin para për një kauzë të mirë.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, të gjitha të ardhurat nga shitja janë rezervuar për organizatën Tread Lightly, e cila promovon rekreacion të përgjegjshëm në natyrë duke përfshirë gjuetinë, peshkimin dhe vozitjen në terrene të vështira.

Kamionçina është një model Edition 1 me disponueshmëri të kufizuar që ka një çmim fillestar me pakicë prej 105,595 dollarë.

Bazuar në të njëjtën platformë si kamionçinë Hummer EV, SUV është më i shkurtër në gjatësi dhe ka një zonë ngarkese të mbyllur.

Ndonëse nuk një vlerësim para ankandit se me çfarë çmimi pritet të shitet makina, kamionçina e parë Hummer EV u shit në ngjarjen e vitit të kaluar për 2.5 milionë dollarë. /Telegrafi/