0Shares

Fillimi i gushtit është koha kur pasanikët nga Katari, Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara, mblidhen në Londër që të tregojnë super-veturat e tyre.

Para hoteleve dhe restoranteve të shtrenjta, janë parkuar makina që përfshijnë Rrolls-Royce të 300 mijë eurove, Lamborghini të mbi 200 mijë eurove dhe Brabus që nuk kushton më pak se 300 mijë euro, transmeton Telegrafi.

Makinat që transportohen me aeroplan nga afro pesë mijë kilometra largësi, qëndrojnë gjatë tërë kohës të parkuara dhe nuk pengojnë aspak në trafik.

Pronarët e tyre nuk e kanë problem të paguajnë afro 30 mijë euro, vetëm që veturat të jenë në hapësirat më të ekspozuara dhe të shihen sa më shumë.

Në këtë aktivitet të përvitshëm, gjatë vitit të kaluar ka rënë në sy më së shumti një Mercedes i mbuluar me kristale. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)