LAJMI I FUNDIT:

Sulm i dhunshëm nga një grup burrash, ndaj një gruaje që ishte vetëm duke festuar Vitin e Ri

Sulm i dhunshëm nga një grup burrash, ndaj një gruaje që ishte vetëm duke festuar Vitin e Ri

Pamjet rrëqethëse nga Mansoura e Egjiptit, e tregojnë sulmin e dhunshëm të një grupi burrash, ndaj një gruaje që ishte vetëm.

Reklama

Derisa po festonte Vitin e Ri, në një prej rrugëve të këtij qyteti që ndodhet në afërsi të Kajros, ata i janë vënë pas dhe kryen ngacmime seksuale ndaj saj, transmeton Telegrafi.

Filmimi që është shpërndarë në internet, e tregon atë me pjesën e sipërme të hequr, derisa grumbulli i atyre që e rrethuan, e detyrojnë të hyjë në veturë.

Organizatat për të drejtat e njeriut, kanë kërkuar të identifikohen kryerësit e këtij sulmi, derisa nuk dihet për fatin e viktimës, se ku ndodhet apo gjendja shëndetësore që ka.

Në Egjipt, sulmet e ngjashme nuk janë të rralla, pasi që kryerësit nuk ndiqen shumë, ndërsa për një dhunues, ligjin nuk parashikon më shumë se një vit burg, apo një gjobë jo shumë të lartë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ministri serb i Mbrojtjes përmend “futjen e ushtrisë serbe në Kosovë” – por e din se paraprakisht duhet marrë leje

Ministri serb i Mbrojtjes përmend “futjen e ushtrisë serbe në Kosovë” – por e din se paraprakisht duhet marrë leje

Serbia
Deklaratë e fuqishme nga Britania e Madhe: Do të mbështesim Ukrainën

Deklaratë e fuqishme nga Britania e Madhe: Do të mbështesim Ukrainën "pavarësisht se çfarë ndodh diku tjetër"

Botë
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
A po kthehen kontrollet kufitare në vendet e Zonës Shengen?

A po kthehen kontrollet kufitare në vendet e Zonës Shengen?

Evropa
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën dhe Hercegovinën – lëkundjet janë ndjerë edhe në Kroaci

Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën dhe Hercegovinën – lëkundjet janë ndjerë edhe në Kroaci

Bosnja
Kalo në kategori