LAJMI I FUNDIT:

Sugjerimet e habitshme nga opsioni i kërkimeve në Facebook (Foto)

Sugjerimet e habitshme nga opsioni i kërkimeve në Facebook (Foto)

Inti De Ceukelaire më bazë në Belgjikë, ka ngritur shqetësimin për sugjerimet e habitshme, nga opsioni i kërkimit në Facebook.

Reklama

Po që se kërkohet për fotografi të shoqeve virtuale, ka opsione nëse dëshiron t’i shohësh në kostue të larjes, apo imazhet që i kanë postuar këtë muaj, transmeton Telegrafi.

Të njëjtat imazhe sugjerohen edhe kur kërkohet për fotografitë e shokëve virtual, ndërsa ka mundësi që të ofrohen edhe meme të shumta, që nuk ia përkasin shokëve tuaj.

“Për më keq, ndodhë që të ofrojë edhe fotografitë e shoqeve, që nuk e kanë të veshur pjesën e sipërme, që është krejtësisht kundër rregullave të Facebook” raporton instituti belg.

Zyrtarët e rrjetit social, kur janë pyetur nga Mashable për këtë mundësi të pa përshtatshëm, janë shprehur se është një virus, mbi të cilin është duke u punuar. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

Teknologji
Shfaqja e parë në 'Sphere' duket sikur ishte një spektakël mbresëlënës

Shfaqja e parë në 'Sphere' duket sikur ishte një spektakël mbresëlënës

Teknologji
Apple fajëson defektet e iOS 17 dhe aplikacionet si Instagram për nxehtësinë e iPhone 15

Apple fajëson defektet e iOS 17 dhe aplikacionet si Instagram për nxehtësinë e iPhone 15

Teknologji
Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Teknologji
Lansohet video-loja Counter-Strike 2

Lansohet video-loja Counter-Strike 2

Teknologji
Veçoritë që do të vijnë tek modelet Pro të iPhone 15

Veçoritë që do të vijnë tek modelet Pro të iPhone 15

Teknologji
Kalo në kategori