Teksasi dje u përfshi nga një stuhi e fuqishme.

Stuhia e fortë arriti të rrëzonte një vinç.

Nga rrëzimi i vinçit ka humbur jetën një person dhe janë plagosur gjashtë të tjerë të cilët u dërguan më emergjencë në spital.

Gjithashtu rrëzimin i vinçit ka sjellë edhe dëme materiale të shumta. /TCH/Telegrafi/