Raheem Sterling ka reaguar menjëherë pas suspendimit që i bëri kombëtarja e Anglisë shkaku i zënkës me Joe Gomez.

Liverpooli mposhti 3-1 Manchester Cityn në fundjavën e kaluar, derisa dyshja angleze kishin një fjaloje verbale.

Zënka e tyre kishte vazhduar edhe ditën e hënë në stërvitje për ndeshjen ndaj Malit të Zi që zhvillohet këtë të enjte në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Por, Sterling ka dal me një reagim në Instagramin e tij, duke thënë se ai nuk kishte dashur që ajo situatë të ndodhte, pasi nuk është aso tipi.

“Së pari dhe më kryesorja të gjithë e dinë se çfarë do të thotë kjo lojë për mua! Të gjithë e dinë që unë nuk jam në atë mënyrë i prirur dhe më shumë për atë pikë. Si Joe ashtu dhe unë kemi pasur disa fjalë jashtë dhe kemi vazhduar më tej.  Jemi në një sport ku emocionet shkojnë lart dhe unë jam i vetëdijshëm sa duhet të pranoj kur emocionet u morën më mirë”.

“Ne lëvizim për këtë është arsyeja se luajmë këtë sport për shkak të dashurisë sonë për të – unë dhe @joegomez5 jemi mirë, të dy e kuptojmë që ishte një gjë 5-10 sekonda dhe vazhdojmë përpara dhe jo ta bëjmë këtë më të madhe se sa është.

“Le të përqendrohemi në lojën tonë të enjten”, ka shkarkuar Sterling.

Por, Gareth Southgate vendosi ta suspendonte yllin e Manchester Cityt për ndeshjen ndaj Anglisë, por që do të jetë i gatshëm për atë ndaj Kosovës që zhvillohet më 17 nëntor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. /Telegrafi/