Recetë e shkëlqyeshme për drekë verore. Janë shumë të shijshëm dhe gatuhen shpejt

Shumë lehtë përgatiten, ndërkaq ajo që është më e mira mund t’ju sigurojnë marrje të mjaftueshme të vitaminave me shumë pak kalori, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 7 speca gogozhare;
– 600 g djathë të imët;
– 2 domate;
– vaj;
– kripë;
– 2 vezë.

Përgatitja:

Specat lani dhe hiqjani farat.

Në një enë për përzierje bashkoni djathin dhe vezët, qitni kripë dhe përzieni mirë.

Me këtë përzierje mbushni specat në enë të vajosur dhe piqni në furrë të nxehur në 200 gradë derisa specat të marrin ngjyrë të gështenjtë.

/Telegrafi/