LAJMI I FUNDIT:

Speca të pjekur e të skuqur, të mbushur me djathë!

Speca të pjekur e të skuqur, të mbushur me djathë!

Përdorni të gjithë specat e pjekur që keni lënë në frigoriferin me ngrirje të thellë

Recetë që çdokush do ta preferonte në një vakt dreke apo darke.

Përbërësit:


▪ 1 kg speca të pjekur;
▪ 2 vezë;
▪ pak miell,
▪ kripë dhe piper,
▪ djathë më të yndyrshëm, ose kaçkavall.

Përgatitja:

Pastroni specat dhe në secilin futni një sasi djathi.

I rrotulloni në miell, më pas në vezë dhe i skuqni në yndyrë ose vaj.

Vendosni specat e skuqur në një peshqir letre për t’u kulluar.

Shërbejeni me pure patatesh dhe sallatë sezoni.

Ju bëfshin mirë, – transmeton Telegrafi.

Në trend Kuzhina

Më shumë
Pogaçe të shpejta me djathë dhe proshutë

Pogaçe të shpejta me djathë dhe proshutë

Nga duart tua
Kalo në kategori