LAJMI I FUNDIT:

Solo koncert i Liburn Jupollit

Solo koncert i Liburn Jupollit

Në Kino Armata në Prishtinë, sonte nga ora 21:00, Liburn Jupolli do të mbajë solo koncertin Gravitas.

Jupolli është kompozitor dhe pianist i muzikës klasike dhe zhanreve alternative.

Ka interes specifik në krijimin e instrumenteve të reja muzikore dhe përmirësimin e komunikimit dhe edukimit muzikor. Për momentin ai është duke studiuar në Francë, ku ka fituar titullin Master në EdTech, me fokus në zhvillimin e instrumenteve muzikore dhe komunikim në CRI – Centre de Recherche Interdisciplinaire – Paris Descartes, ku gjithashtu është kandidatë për doktoratë. /Telegrafi/


Në trend Kultura

Më shumë
Paqja e Romës si një aheng i tmerrit

Paqja e Romës si një aheng i tmerrit

Libri
HEJ JU

HEJ JU

DELMET

DELMET

ASNJË

ASNJË

PEMËT

PEMËT

KËNGË

KËNGË

Poezi
Kalo në kategori