LAJMI I FUNDIT:

Singapuri ndihmon Maqedoninë në sferën e aviacionit civil

Singapuri ndihmon Maqedoninë në sferën e aviacionit civil

Agjencia e aviacionit civil (AAV) të Maqedonisë dhe Singapurit kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për trajnime në sferën e aviacionit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Siç informojnë nga AAV-ja, përmes Akademisë së aviacionit, Singapuri do të përgatitë dhe realizojë programe trajnimi si mbështetje të zhvillimit të aviacionit në Maqedoni.

Ky bashkëpunim është mbështetje për nismën IKAO “Asnjë vend nuk është lënë jashtë”.

Marrëveshja është nënshkruar nga drejtorët Goran Jandreoski dhe Kevin Shum./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kurti për situatën në veri: S'kam marrë ultimatum - gjërat nuk zgjidhen me trysni

Kurti për situatën në veri: S'kam marrë ultimatum - gjërat nuk zgjidhen me trysni

Lajme
Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Lajme
Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e Qeverisë

Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e Qeverisë

Lajme
'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

Lajme
Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Lajme
Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Sociale
Kalo në kategori