LAJMI I FUNDIT:

Si do të ndryshojë emri i Kate Middleton në vitet e ardhshme?

Si do të ndryshojë emri i Kate Middleton në vitet e ardhshme?

Kate Middleton, Catherine, Madhëria e saj Dukesha e Kembrixhit, Kontesha e Strathearn dhe Zonja Carrickfergus…

Pavarësisht se tashmë ka disa tituj si pjesë e familjes mbretërore, gruaja e Princit William do të ketë një tjetër ndryshim të emrit në vitet e ardhshme, së pari pas Princit Charles që merr fronin – dhe pastaj një ndryshim i mëtejshëm do të ndodhë kur William të bëhet monarku në fuqi.

Pasi u martua me Princin William, një dekadë më parë Kate u emërua fillimisht me tre tituj: Dukeshë, Konteshë dhe Zonjë nga Mbretëresha, por kur vjehrri i saj, Princi Charles, përfundimisht të marrë fronin, ajo do të marrë një tjetër.

Kur statusi i Charles ngjitet, në thelb të gjithë mbretërit e tjerë gjithashtu rriten një gradë, që do të thotë Princi William do të bëhet Princi i ri i Wales, në vend të Charles.

Kjo do të thotë që Kate ka të ngjarë të trashëgojë titullin e Princeshës së Wales – të njëjtin titull të mbajtur nga Princi William dhe nëna e Princit Harry, Princesha Diana dhe të cilën gruaja e dytë e Charles, Camilla Dukesha e Cornwall, e refuzoi për shkak të respektit.

Ndërsa kur Princi William përfundimisht bëhet monark në fuqi, Kate do të pësojë një ndryshim të mëtejshëm të titullit dhe ka të ngjarë të njihet si Mbretëresha Catherine. Zyrtarisht, ajo do të jetë bashkëshortja e Mbretit, pasi ajo nuk ka ndonjë gjak mbretëror vetë, por është e martuar në familje të tillë.

Për sa i përket festimit të këtyre promovimeve / ndryshimeve të mëdha, do të ketë akoma një ceremoni për Kate për të përkujtuar ndryshimin, por ndoshta do të jetë një shumë më e vogël se kurorëzimi i William. Oh, dhe falë një ligji antik argëtues, besohet se asaj do t’i jepet gjithashtu pronësia mbi të gjitha breshkat, delfinët dhe balenat që notojnë në ujërat në pronësi të Britanisë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pesë shenjat e horoskopit që janë të “destinuara” për t’u bërë të famshme

Pesë shenjat e horoskopit që janë të “destinuara” për t’u bërë të famshme

Astrologji
Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Stil
Gruaja zbulon një pjesë sekrete të makinës larëse ku grumbullohen të gjitha papastërtitë

Gruaja zbulon një pjesë sekrete të makinës larëse ku grumbullohen të gjitha papastërtitë

Stil
Metoda super e thjeshtë për ta zhbllokuar lavamanin për pesë minuta

Metoda super e thjeshtë për ta zhbllokuar lavamanin për pesë minuta

Stil
Një truk i pasagjerëve të aeroplanit ka vërshuar TikTokun, por ekspertët theksojnë se sa i rrezikshëm mund të jetë – “mos e provoni”

Një truk i pasagjerëve të aeroplanit ka vërshuar TikTokun, por ekspertët theksojnë se sa i rrezikshëm mund të jetë – “mos e provoni”

Stil
Fjalët e urta dhe thëniet për misionin e lartë të mësuesit. Mendime të mençura për mësimdhënien

Fjalët e urta dhe thëniet për misionin e lartë të mësuesit. Mendime të mençura për mësimdhënien

Këshilla Lifestyle
Kalo në kategori