LAJMI I FUNDIT:

Si të lani siç duhet rroba prej leshi të Kashmirit në makinë? Një veprim është më i rëndësishmi

Si të lani siç duhet rroba prej leshi të Kashmirit në makinë? Një veprim është më i rëndësishmi

Jini të butë me pulovrat tuaja prej kashmiri për t’i bërë ata të qëndrojnë më shumë

Ndjenja jashtëzakonisht e butë e kashmirit e bën atë një thurje të kërkuar për triko, shalle, batanije…

Duke qenë se është një material shumë delikat, shpesh shtrohet pyetja se si të lahen rrobat prej kashmiri, sepse nuk duam t’i dëmtojmë ato.

Përpara se të lani kashmirin, kontrolloni udhëzimet e kujdesit në etiketë. Disa pulovra dhe veshje prej kashmiri kërkojnë larje me dorë, ndërsa disa të tjera lejojnë larjen me makinë. Megjithatë, rekomandimet e prodhuesit janë më të sigurtat për veshje specifike, transmeton Telegrafi.

Sa shpesh duhet të lani kashmirin?

Lajmi i mirë është se nuk keni nevojë të lani kashmirin pas çdo veshjeje. Mund të vishni rroba kashmiri të paktën dy herë para se t’i lani, në varësi të sasisë së djersitjes dhe nëse e vishni me diçka nën të.

A dini si të ruani rrobat prej kadifeje apo prej leshi të Kashmirit?
Lexo po ashtu A dini si të ruani rrobat prej kadifeje apo prej leshi të Kashmirit?

Si të lani kashmirin në rrobalarëse?

Shumë pulovra lesh kashmiri mund të përballojnë një larje të butë me makinë, thjesht mbajini larg xhinseve, sutjenave dhe pëlhurave të tjera të vrazhda që mund të dëmtojnë pëlhurën. Sigurohuni që t’i ktheni nga brenda dhe t’i vendosni në një qese rrobash rrjetë për të mbrojtur rrobat. Gjithashtu, është e rëndësishme të përdorni një detergjent të butë. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh
Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Stil
Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Bëje vet

"Gjendja e pritjes": Arsyeja pse ti nuk i përfundon kurrë gjërat në momentin që duhet

Lifestyle
Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Astrologji
Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Stil
Kalo në kategori