LAJMI I FUNDIT:

Si të humbni peshë pa qenë të uritur: Shtoni një lugë gjelle nga kjo erëz në një gotë me ujë

Si të humbni peshë pa qenë të uritur: Shtoni një lugë gjelle nga kjo erëz në një gotë me ujë

Kilogramët do të zhduken vetë

Hidratimi i mirë luan një rol kyç në kontrollin e peshës trupore, sipas një studimi të publikuar në “Annals of Family Medicine”.

Pijen ideale mund ta bëni vetë duke përdorur farat e thara të qimnonit.

Kjo erëz është e pasur me antioksidantë dhe është e mirë për sistemin imunitar, shëndetin e zorrëve dhe redukton inflamacionin, transmeton Telegrafi.

Antibiotiku natyral - thuhet se kjo bimë shëron gjithçka, përveç vdekjes
Lexo po ashtu Antibiotiku natyral - thuhet se kjo bimë shëron gjithçka, përveç vdekjes

Përgatitja:

Hidhni një lugë fara qimnon në një filxhan ujë gjatë natës. Në mëngjes, zieni përzierjen për rreth pesë minuta.

Kur të ftohet, kullojini farat.

Uji do të ketë një shije minerale dhe drunore, kështu që mund të shtoni pak ëmbëltues natyral ose kanellë. Mund të pihet i ngrohtë ose i ftohtë. /Telegrafi/

Në trend Shëndetësi

Më shumë
Thyerja e gishtit të madh: Shërimi është i gjatë dhe komplikimet janë të mundshme

Thyerja e gishtit të madh: Shërimi është i gjatë dhe komplikimet janë të mundshme

Kalo në kategori