Të stërvitesh rregullisht është një zakon i shkëlqyeshëm.

Kur dëshiron që trupi juaj të duket bukur, është një motiv i shkëlqyeshëm, si dhe një ndjenjë e arritjes. Numri në rënie ose veshja e fustanit që gjithmonë keni dashur të përshtateni ose numri në rritje i pëlqimeve në profilin tuaj në Instagram mund të rritë ndjeshëm moralin tuaj.

Por marrja e rezultateve, nuk ndodh brenda natës. Durimi dhe këmbëngulja janë çelësi. Por, pasi të filloni të shihni rezultatet, zakonet në rritje të shëndetshme bëhen më të lehta, transmeton Telegrafi.

Këtu janë disa këshilla për t’ju ndihmuar të merrni një formë më të mirë dhe të forconi ndjekësit tuaj në Instagram duke i motivuar me radhë.

Hani shëndetshëm dhe shijoni ushqimin tuaj

Hapi i parë drejt ndërtimit të shëndetit tuaj është ngrënia me mend. Do të thotë të ngadalësoni procesin e ngrënies tuaj. Merrni kohën tuaj, shijoni atë që jeni duke ngrënë dhe ndihmoni trupin tuaj të nxjerrë ushqimin maksimal. Asnjëherë nuk duhet të hani shpejt, duke gëlltitur ushqimin pa përtypur siç duhet. Dhe sigurisht, hani shëndetshëm.

Shfaqeni përparimin tuaj

Një seancë e mirë, me stërvitje stërvitje mund t’ju bëjë të ndiheni të fuqizuar dhe të kënaqur. Ndjenja e djersës dhe muskujve të lodhur është vetë lumturi. Ju mund të përdorni këtë mundësi të përsosur për të shfaqur përpjekjet tuaja përmes rrjeteve sociale.

Vazhdoni dhe ndani disa fotografi të trupit tuaj të djersitur, fleksibël dhe ndihmoni ndjekësit tuaj në Instagram të motivohen. Postimi i fotove të stërvitjes jo vetëm që i argëton ndjekësit tuaj, por gjithashtu është një motiv edhe për veten tuaj.

Vendosni qëllimet tuaja

Të kesh një qëllim të veçantë e bën udhëtimin drejt tij shumë më tërheqës. Ju mund të krijoni qëllimet tuaja. Për shembull, një fustan i veçantë ose kostum banje që dëshironit të përshtateni, ose një foto e caktuar që gjithmonë dëshironit të rikrijoni veten. Puna e vështirë dhe vendosmëria mund të mposhtin pothuajse çdo pengesë.

Vendosni qëllimet tuaja dhe përpiquni t’i bëni ato të dukshme. Ju mund të varni veshjen tuaj të ëndrrave ose të vendosni fotografinë që dëshironi të rikrijoni në një vend të dukshëm për t’ju ndihmuar të kujtoni pse po përpiqeni shumë çdo ditë. /Telegrafi/